Menu Zamknij

Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Najświętszej Trójcy 12.06.2022r.

Dziś na godzinę 19.00 zapraszamy na koncert sakralnej muzyki dawnej,
w wykonaniu scholii św. Jana. Przyjdźcie sami i zaproście znajomych. Koncert jest bezpłatny.

Jutro 13 czerwca, po nabożeństwie czerwcowym o 18.30, zapraszamy
na nabożeństwo fatimskie które, jeśli pogoda dopisze zakończymy procesją.

W czwartek w Kościele przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o 7.00, 9.00, 10.30  po której będzie procesja ulicami parafii i o godz. 18.00.  Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00.  W tym roku procesja wyruszy ulicami: Fabryczna z ołtarzem u p. Monkosów prosimy o pomoc w strojeniu ołtarza mieszkańców ul. Fabrycznej, Obrońców Ojczyzny, oraz wspomogą członkowie Solidarności; następnie procesja przejdzie do ul. Żeromskiego i tam proszę o pomoc w przygotowaniu ołtarza mieszkańców ul. Jordanowskiej oraz Koła Żywego Różańca i Apostolatu Cudownego Medalika, następnie ul. Żeromskiego udamy się w kierunku stacji Orlen gdzie będzie 3 ołtarz przygotowany przez Harcerzy ZHR, i Al. Jana Pawła II powrócimy na plac kościelny gdzie będzie 4 ołtarz przygotowany przez Rycerzy Kolumba, Wojowników Maryi i Młodzież Oazową. Bardzo prosimy o przygotowanie chorągwi, feretronów na procesję oraz udekorowanie domów.

Na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci klas IV przeżyją rocznicę I Komunii Św.  Próby dla dzieci odbędą się w kościele w poniedziałek o godz. 16.00 i we wtorek o godz.19.00. Prosimy by dzieci były w stanie łaski uświecającej. Również we wtorek na 19.00 zapraszamy dziewczynki chętne do sypania kwiatów na próbę. Spotykamy się na placu kościelnym przy drzwiach od zakrystii.

Po uroczystości zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe które w oktawie zakończymy procesją wokół świątyni.

W najbliższą sobotę zapraszamy Margaretki na pielgrzymkę do Wysokiego Koła. Zapisy i informacje w zakrystii tylko do środy włącznie.

W przyszła niedziele po Mszy św. o godz. 12.00 będzie krótkie spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci wyjeżdżających na obóz wakacyjny. Na spotkaniu prosimy uregulować sprawy finansowe.

W ubiegłą niedzielę w naszej parafii gościmy dyrekcje, nauczycieli i uczniów Szkoły Specjalnej w Pionkach. Podczas kwesty na zakup Cyberoka, zebraliśmy kwotę 6350zł. Serdecznie dziękujemy za Państwa wrażliwość i hojność.

Dziękujemy darczyńcom za złożone dziś ofiary na tace, które aktualnie przeznaczone będą na modernizacje kotłowni w kościele.

Do nabycia jest Gość Niedzielny w cenie 8 zł., oraz specjalne wydanie o Eucharystii po zł. 12.

Opublikowano wOgłoszenia