Menu Zamknij

Ogłoszenia Duszpasterskie – XX Niedziela Zwykła – 14.08.2022r.

Drodzy Parafianie, w dniu dzisiejszym chciałbym powitać ks. Daniela Wiraszkę, który oficjalnie rozpocznie posługę w naszej Parafii od 25 sierpnia. Ostatnio pracował w parafii w podradoskiej Bielisze, ale kilka lat temu posługiwał w parafii N.M.P. Królowej Polski. Zatem nie jest zupełnie Wam obcy. Życzymy owocnego i spokojnego posługiwania a Was drodzy proszę o modlitwę i życzliwe przyjęcie ks. Daniela.

Zakończyła się Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Dziękujemy Bogu i Matce Najświętszej za opiekę nad Pątnikami. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji grupy nr 10 oraz do bezpiecznego dotarcia pątników do celu. Razem z pieszą pielgrzymką dotarła pielgrzymka rowerowa oraz pielgrzymi autokarem. Razem Matkę Boża przywitało prawie 200 pielgrzymów. Składam serdeczne podziękowanie za modlitwy ofiarowane za naszą wspólnotę parafialną. W  sposób szczególny wszystkim którzy przyczynili się do tak zorganizowanych rekolekcji w drodze. Dziękuję ks. Pawłowi, ks. Danielowi, dziękuję Rycerzom Kolumba, Porządkowym, Bagażowym, Kwatermistrzom, tym którzy karmili pielgrzymów, wszystkim którzy użyczyli pojazdów mechanicznych, sponsorom Władzom miasta Pionki za okazane wsparcie i wszystkim którzy przyczynili się do niezwykłego przeżycia pielgrzymki. Bardzo dziękuję za systematyczną obecność na Mszach św. Pielgrzymów duchowych i za Waszą modlitwę.  Minął piękny a zarazem wymagający czas.

W poniedziałek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Uroczystość ta wiąże się ze święceniem ziół
i owoców z tegorocznych zbiorów. W pobożności ludowej uroczystość nosi nazwę święta Matki Boskiej Zielnej lub Korzennej. W kościołach święci się wówczas zioła, kwiaty i snopy dożynkowe. W sanktuariach maryjnych gromadzą się wielkie rzesze pielgrzymów. Również w naszej świątyni będziemy święcić zioła i kwiaty. Zachęcamy, by tej tradycji uczyć dzieci i zapraszamy rodzinnie z przygotowanymi bukietami które święcić będziemy na każdej mszy św. O godz. 17.45  zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego z racji 15 dnia miesiąca.         

We wtorek 16 dzień miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się przez wstawiennictwo Jana Pawła II.
Dziękuję za ofiary złożone dziś na tace, stanowiące wkład w budowę kotłowni. Prace nadal trwają.


W przyszłą niedzielę 21 sierpnia, po każdej Mszy Świętej, w naszej Parafii, prowadzona będzie zbiórka do puszek, na rehabilitację pani Marzeny, mieszkanki Pionek, która cierpi na kurczowe porażenie cztero – kończynowe oraz zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego. Przed nią bardzo długa droga do odzyskania władzy w nogach
i rękach. Pani Marzena jest mamą trójki dzieci, osobą życzliwą, kiedyś to ona  śpieszyła z pomocą innym, dzisiaj sama potrzebuje pomocy. Obecnie przebywa
w ośrodku rehabilitacji neurologicznej w Otwocku gdzie miesięczny pobyt leczenia wynosi 24 000 zł. Zbiórkę do puszek prowadzić będą przyjaciele ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Pionkach, działające przy nim stowarzyszenie ,, Przyjazny Dom”, oraz Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Diecezji Radomskiej – Oddział Pionki.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny z kolejną płytą z księgami Pisma Świętego.  

Opublikowano wOgłoszenia