Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła 25.09.2022

 1. 29 września w Kościele przypada Uroczystość Świętych Archaniołów Michała Gabriela i Rafała. Św. Michał jest wyjątkowo czczony przez naszą parafię. Jest także patronem Rycerzy Kolumba Rady Pionkowskiej. Serdecznie zapraszamy Rycerzy wraz z Rodzinami oraz wszystkich czcicieli Michała Archanioła na Mszę świętą o godzinie 18.00. Będziemy dziękować za opiekę nad nami, nad naszymi Rodzinami oraz za dobro które otrzymaliśmy od Rycerzy Kolumba. 
 2. We wtorek 27 września o godz. 16.30 adoracje przed Najświętszym Sakramentem poprowadzi Wspólnota Apostolatu Cudownego Medalika. Po Adoracji i Mszy Św. zapraszamy na comiesięczne spotkanie.
 3. W piątek 30 września na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy Kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami. Podczas Mszy św. Rodzice wraz z Kandydatem złoża uroczyście deklaracje o chęci przystąpienia do Sakramentu Dojrzałości ich dziecka. W ten sposób rozpocznie się tegoroczna formacja duchowa Kandydatów.
 4. W najbliższą sobotę rozpoczniemy jeden z najpiękniejszych w Kościele miesięcy, poświęcony modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będziemy sprawować bezpośrednio po Mszach świętych wieczornych około godziny 18:30. Pierwszy różaniec poprowadzą Wojownicy Maryi.
 5. Sobota 1 października, to pierwsza sobota miesiąca. W związku z dużym zainteresowaniem pielgrzymką do Sanktuarium w Wysokim Kole nie będzie spotkania u nas w kościele Kół Żywego Różańca. Pielgrzymujących zapraszamy na 8.30 gdzie z parkingu przy ul. Fabrycznej wyruszymy na pielgrzymkę. Zelatorów prosimy by zadbali o zmianę tajemnic wśród tych, którzy na pielgrzymkę nie jadą.
 6. Z niewielkim wyprzedzeniem informujemy, że 7 października przypada święto Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, na Mszy św. o godzinie 18.00 zostaną poświęcone różańce dla dzieci które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej i to one poprowadzą po raz pierwszy różaniec. Po nabożeństwie proszę o spotkanie organizacyjne  z trójkami klasowymi.
 7. Serdecznie dziękuję Braciom Rycerzom Kolumba za pracę porządkowe placu parafialnego oraz przygotowanie spotkania popielgrzymkowego które odbędzie się dziś po Mszy Św. o godz.12.00. 
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, do nabycia jest gość niedzielny oraz mały gość niedzielny dla dzieci.
 9. Ponawiamy zaproszenie do wsparcia zespołu wokalnego starszaków 18+ przez osoby których Stwórca obdarzył talentem i potrafią z tego daru korzystać. Szczególnie zaproszenie kierujemy do mężczyzn, których
  w składzie jak na lekarstwo! Prosimy zgłaszać się do Mistrza Marcina Alota.
 10. Dziś na Mszach świętych odbywa się coroczne liczenie wiernych. Uprzejmie prosimy o spokojne wychodzenie z kościoła.
Opublikowano wOgłoszenia