Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne – XXVIII Niedziela Zwykła, 10.10.2021

W miesiącu październiku, zapraszamy serdecznie na nabożeństwa różańcowe. W każdą niedzielę na godz. 17.15, natomiast od poniedziałku do soboty bezpośrednio po Mszy Św., tj. ok. godz. 18.30

W czwartek 13. października różaniec zakończymy procesją fatimską. Prosimy by w tym dniu przyjść ze świecami.  
        
15 października w sobotę, przypada dzień dziecka utraconego. W tym dniu w modlitwie różańcowej będziemy polecać Rodziców którzy przeżyli trudne doświadczenie straty. Zapraszamy do modlitwy.     
       
W niedzielę za tydzień 16 października przeżyjemy dzień Papieski, po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć stypendystów ofiarami do puszek. Na godz. 21.00 serdecznie zapraszamy na Apel Jasnogórski. Będzie okazja by wrócić do treści zostawionych Kościołowi przez Jana Pawła II. Zapraszamy rodzinami na chwilę zadumy i modlitwy. Młodzież naszej parafii a szczególnie przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zaproszona jest szczególnie. Prosimy zabrać indeksy bierzmowanych. Dla kandydatów do bierzmowania jest to spotkanie obowiązkowe.
   
Od jutra będziemy przyjmować intencje do modlitwy za zmarłych w tradycji Kościoła nazywane wypominkami. Modlitwa za zmarłych  to nasz duchowy obowiązek, to wyraz naszej miłości do tych, których kochamy. To także swoista spłata długu wobec tych, którzy uczyli nas modlitwy i miłości do Pana Boga. Za życia jesteśmy w stanie wiele naprawić ale po śmierci dusza cierpiąca w czyśćcu czeka na Boże miłosierdzie i na naszą modlitwę. Wypominki będziemy przyjmować jednorazowe, półroczne oraz całoroczne. Dusze w jednorazowych wypominkach będą polecane w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych podczas modlitwy różańcowej. Podczas składania intencji zostaniecie poinformowani którego dnia oktawy będą odczytane by każdy składający mógł się pomodlić za swoich bliskich. Prosimy o czytelne pismo, jeśli to możliwe na komputerze. W Dzień Zaduszny, 2 listopada na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Osieroconych, którzy w tym roku pożegnali kogoś bliskiego. Wspólnie będziemy się za nich modlić       

Drodzy, przyszedł czas sprzątania cmentarzy, mamy prośbę by ograniczać ilość wiązanek na grobach ale w sposób szczególny zachęcamy by dać drugie życie świecom. Zabierzmy szklane oprawy do domu, wiele z nich można umyć i włożyć nowe wkłady. W ten sposób pomożemy przyrodzie, naszym portfelom  a zdecydowanie ograniczymy ilość śmieci. Wystarczyło by ograniczyć dostęp do kontenera na parkingu dla ludzi którzy podrzucali śmieci a z zaoszczędzonych pieniędzy, została wykonana solidna brama od ul. Leśnej. Za bardzo dobre wykonanie dziękuję firmie Pana Janusza Górskiego.              

Bardzo dziękuję za złożone indywidualnie ofiary na potrzeby kościoła, na kwotę 500zł. W tym tygodniu zostały uszczelnione i umyte z zewnątrz okna górne a także trwają jesienne prace pielęgnacyjne zieleni wokół kościoła.   

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są również do nabycia kalendarze diecezji radomskiej na rok 2023 w cenie 10zł.

Opublikowano wOgłoszenia