Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne – XXIX Niedziela Zwykła, 16.10.2022

W miesiącu październiku, zapraszamy serdecznie na nabożeństwa różańcowe.
W każdą niedzielę na godz. 17.15, natomiast od poniedziałku do soboty bezpośrednio po Mszy Św., tj. ok. godz. 18.30. W sobotę 22 października zapraszamy na różaniec ulicami naszej Parafii. Prosimy zabrać świece lub latarki. Członków Kół Żywego Różańca prosimy by przygotowali na drogę duży różaniec.

            Dziś przeżywamy dzień Papieski, po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć stypendystów ofiarami do puszek. Na godz. 21.00 serdecznie zapraszamy na Apel Jasnogórski. Będzie okazja by wrócić do treści zostawionych Kościołowi przez Jana Pawła II. Zapraszamy rodzinami na chwilę zadumy i modlitwy. Młodzież naszej parafii a szczególnie przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zaproszona jest szczególnie. Prosimy zabrać indeksy bierzmowanych. Dla kandydatów do bierzmowania jest to spotkanie obowiązkowe.            

            W kancelarii przyjmujemy intencje do modlitwy za zmarłych w tradycji Kościoła nazywane wypominkami. Modlitwa za zmarłych  to nasz duchowy obowiązek. Wypominki będziemy przyjmować jednorazowe, półroczne oraz całoroczne. Dusze w jednorazowych wypominkach będą polecane w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych podczas modlitwy różańcowej. W Dzień Zaduszny, 2 listopada na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Osieroconych, którzy w tym roku pożegnali kogoś bliskiego. Wspólnie będziemy się za nich modlić       
            Drodzy, przyszedł czas nawiedzania i sprzątania cmentarzy, zwracam się prośbą by ograniczać ilość kwiatów i wiązanek na grobach, ale w sposób szczególny zachęcam by dać drugie życie zniczom. Zabierzmy szklane oprawy do domu, wiele z nich można umyć i włożyć nowe wkłady. W ten sposób pomożemy naszym portfelom, oraz przyrodzie zdecydowanie zmniejszając ilość śmieci. Z zaoszczędzonych pieniędzy, została wykonana brama od ul. Leśnej.

            Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dziś Gość Niedzielny z kolejną płytą
z księgami Pisma Świętego, są również do nabycia kalendarze na rok 2023 w cenie 10zł i 8zł.

Opublikowano wOgłoszenia