Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne – Św. Szczepana – 26.12.2022

Serdecznie dziękujemy za Waszą obecność podczas Świąt Bożego Narodzenia w naszej świątyni. Jednocześnie pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję Księżom za ofiarną posługę podczas Rorat i w konfesjonałach, p. Marcinowi Alotowi dziękuję za wytrwałość w śpiewie Godzinek przez cały adwent i pomoc w realizacji programu Rorat a także w przygotowaniu Chóru do debiutu na Pasterce. Dziękuję Chórzystom za zaangażowanie i życzę wytrwałości. Już dziękujemy i prosimy o jeszcze. Pani Krysi za wierne poranne wstawanie by otwierać kościół skoro świt. Pani Monice za piękne dekoracje w świątyni, Arturowi za nowy stojak pod wielką choinkę. Państwu Potera za piękną choinkę, która zdobi prezbiterium, wiernej grupie Parafian do spraw specjalnych (to taka dojrzalsza młodzie), na których zawsze można liczyć, za sprawne obsadzenie choinek i pomoc w dekoracji świątyni. Panom Piotrowi i Pawłowi Wasilewskim za budowę wyjątkowej szopki. Dziękuję Rycerzom Kolumba za budowę szopki miejskiej i prace przygotowawcze do Orszaku Trzech Króli na który już dziś zapraszamy.

Dziękuję Wszystkim, którzy przygotowali paczki dla Seniorów i dla cierpiącej Ukrainy. To piękny gest solidarności.
Jutro w kościele przeżywać będziemy święto św. Jana. W tym dniu każdy wierny, który przyniesie do kościoła wino, może je poświęcić. Pobłogosławiony trunek ma zachować ludzi od pragnienia, zachować zdrowie i chronić przed zatruciami. Ze względu na wszelakie choroby które nas doświadczają, nie będziemy częstować winem w świątyni.             
We wtorek od godz. 17.00 swoją adoracje ma Grupa Cudownego Medalika. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe dla tej grupy modlitewnej na plebanii.

W najbliższą sobotę pożegnamy stary rok, zapraszamy do modlitwy i dziękczynienia za miniony czas.
W niedziele 1 stycznia przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

Kochani, od środy rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Spotkanie ma charakter modlitewny. Wizytę duszpasterską odbędziemy w sposób tradycyjny. Prosimy, by przygotować miejsce spotkania i modlitwy w największym pomieszczeniu, gdzie będą się Państwo czuć komfortowo. Również prosimy, by w blokach na drzwiach wejściowych umieścić obrazek który będzie nas informował o oczekiwaniu, zwyczajnie zaprosić lub uprzedzić sąsiadów. Składane ofiary przy okazji wizyty, będą służyć na spłatę kotłowni, przygotujemy także część dokumentacji projektowej dla kościoła i budynków parafialnych. Musimy być gotowi do składania wniosków do konkursów które powinny pojawić się w nadchodzącym roku. To bardzo ważne przedpole, ponieważ sami nie podołamy remontom a może to być jedyna szansa. O pracach będę Państwa informował na bieżąco.   

Opublikowano wOgłoszenia