Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023r.

Jutro 27 dzień miesiąca, na comiesięczne spotkanie zapraszamy Apostolat Cudownego Medalika które rozpocznie się adoracją, następnie Msza św. o 17.30 i spotkanie w salce.

W środę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla Rodziców Kandydatów do Bierzmowania. Bardzo prosimy o obecność.               

W czwartek 30 marca w naszej parafii przeżyjemy dzień spowiedzi przedświątecznej, prosimy by z sakramentu pojednania skorzystała jak największa grupa  parafian, również kandydaci do Bierzmowania a także dzieci za szkół podstawowych; (uwaga: pierwszy piątek kwietnia to wielki piątek, kiedy nie będzie spowiedzi ani Mszy św.,
a Komunie św. będzie można przyjąć tylko podczas nabożeństwa wieczornego). Zatem, SPOWIEDŹ w Czwartek 30 marca9.00-11.30 oraz 15.30 – 18.00 (przerwa 17.00-17.30)      
Dodatkowa  Msza św. godz. 10.00 – dla chorych i starszych, połączona z udzieleniem Sakramentu Chorych. Od 15.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament
do wieczornej Mszy św. W godzinie miłosierdzia odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego o nawrócenie grzeszników.

Do chorych przebywających w domach udamy się w wielki poniedziałek 3 kwietnia od godz. 8.30, zapis już od dziś w zakrystii.

W najbliższy piątek droga krzyżowa dla dzieci będzie godz. 17.00 natomiast dorosłych i młodzież zapraszamy na drogę krzyżową ulicami Pionek. Droga Krzyżowa wyjdzie z kościoła św. Barbary bezpośrednio po Mszy św., tj. ok. godz. 18.30 i dojdzie do Parafii Najświętszej Marii Panny. Serdecznie zapraszamy.       

Natomiast o godzinie 21.00 Apelem Jasnogórskim rozpocznie się  Ekstremalna Droga Krzyżowa a zakończy ją Msza Święta w Kościele pw. św. Józefa w Kozienicach. Całą 20-kilometrową trasę uczestnicy pokonają w ciszy pomiędzy stacjami. Aby zostać jednym z pątników należy: zapisać się, zabrać ze sobą kamizelkę odblaskową, latarkę, ciepłe ubranie, coś do picia i jedzenia. Więcej informacji na plakatach. Zachęcamy, dojrzałą młodzież i dorosłych do udziału w tych duchowych zmaganiach.

Nadchodząca sobota, to pierwsza sobota miesiąca. Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się comiesięczne spotkanie Kół Żywego Różańca. Wieczorem o 18.30 Różaniec poprowadzą Wojownicy Maryi.

15 kwietnia w Jedlni Kościelnej rozpocznie się kolejna tura Kursu Przedmałżeńskiego dla narzeczonych.      

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest nowy nr Gościa Niedzielnego a w nim m.in. artykuł o ks. Blachnickim, a także jest Gość Ekstra wydanie specjalne zatytułowany Znaki Męki Boga w cenie 14zł.

Przed Kościołem młodzież rozprowadza Palmy. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie wypoczynku letniego dla naszej młodzieży.

W dziś będziemy zbierać ofiary na kwiaty do grobu. Bardzo dziękuję za dar serca.

Opublikowano wOgłoszenia