Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne – Niedziela Palmowa

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Dziś, na godz. 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Chciejmy zaplanować obowiązki, aby wziąć udział w liturgii i w adoracjach w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę.  Liturgia w te dni rozpoczynać się będzie o godz. 18.00. Nie ma w tych dniach żadnych mszy św. w godzinach rannych. Nie udziela się też Komunii Św. poza liturgią. Natomiast o godz. 9.00 będą spotkania dla służby liturgicznej ołtarza.

W Wielki Czwartek, Mszę św. dziękczynną za dar Eucharystii i Kapłaństwa, celebrować będą księża o godz. 18.00. Na tej Mszy odbędzie się obrzęd obmycia nóg. Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do kaplicy adoracji zwanej Ciemnicą.   
Adorację rozpocznie młodzież oazowa wraz ze scholą ok. godz. 20.00. Od godz. 21.00 adoracje poprowadzą Rycerze Kolumba. Koniec adoracji – o godz. 22.00.

W Wielki Piątek od godz. 7.00 rano adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy.
Na godz. 8.00 zapraszam Koła Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego do godz. 10.00.
O godz. 10.00 adoracja dzieci szkolnych ze Szk. Podst. nr 1.               
Adoracja Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych o godz. 14.00.         
Po Koronce do Miłosierdzia Bożego ok. godz. 15.10 adoracja Odnowy w Duchu Świętym.                                                                                                       
Ostatnia Droga Krzyżowa o godz. 17.00,                                              
O godz. 18.00  Nabożeństwo Meki Pańskiej  z uczczeniem Krzyża Chrystusowego.  Po nabożeństwie zostaną odśpiewane Gorzkie Żale, po czym nastąpi adoracja w ciszy do godz. 21.00 kiedy adorować będą Harcerze ZHR.
O godz. 21.30 wymarsz na leśną, harcerską Drogę Krzyżową do Puszczy Kozienickiej.        
Od 21.30 adoracje poprowadzą rodziny Domowego Kościoła. Koniec adoracji o 22.30.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły: tzn. spożywamy 3 posiłki bezmięsne, w tym raz do syta. Taca z Wielkiego Piątku zbierana podczas adoracji krzyża, będzie przekazana na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów wielkanocnych: w kościele od godz. 8.30 do 12.00. Na Płachty i Wincentów pojedzie ksiądz o godz. 9.00.    
Adoracja Chrystusa w Grobie Pańskim od godz. 7.00 do 18.00. Wieczorem, na liturgię paschalną przynosimy zabezpieczone świece. W sobotę wieczorem na adoracje zapraszamy wszystkich Parafian. Koniec adoracji o godz. 22.00.

3. Za tydzień – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o 6.00 rano. Prosimy o pomoc w przygotowaniu procesji. Zapraszamy mężczyzn do niesienia sztandarów i chorągwi, panie – do niesienia feretronów i świec;     
W niedziele nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00, pozostałe Msze Św. bez zmian. W poniedziałek wielkanocny Msze Św. wg porządku niedzielnego.    

4. Zbiórki ministrantów w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 9.00. Prosimy Rodziców o mobilizacje chłopców.  

5. W poniedziałek wielkanocny od godz. 21.00 do 6.00 rano, Koła Żywego Różańca mają adoracje w Kaplicy Adoracji w Jedlni Kościelnej. Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się w tą adoracje.  

6. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna do środy włącznie.

7. Do chorych udamy się w poniedziałek  od godz. 8.00. Zapisy w zakrystii po Mszach św.

8. Przed kościołem zbierane są dziś ofiary na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.

9. Intencja na miesiąc kwiecień dla grup modlitewnych: O podjęcie drogi sakramentalnej dla osób które nie mając przeszkód, żyją w związkach niesakramentalnych. – zachęcamy, by kto tylko może a zna takie pary, podjął modlitwę w ich intencji.

10. Do nabycia jest Gość Niedzielny.  

11. Serdecznie dziękuję osobom które włączyły się w organizacje Drogi Krzyżowej ulicami Pionek oraz Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Jako kapłani jesteśmy z Was dumni i wdzięczni. Wasze zaangażowanie i obecność potwierdza, że wiara potrafi przemieniać świat na lepsze. Słowa wdzięczności kieruję również do pionkowskiej Policji, za zabezpieczenie trasy przemarszu pątników oraz za życzliwość nam okazaną.

Opublikowano wOgłoszenia