Menu Zamknij

Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Najświętszej Trójcy 04.06.2023r.

W czwartek w Kościele przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o 7.00, 9.00, 10.30  po której będzie procesja ulicami parafii i o godz. 18.00.  Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00.  W tym roku procesja wyruszy ulicami: Aleja Jana Pawła II z ołtarzem przygotowanym przez Harcerzy ZHR,; następnie procesja przejdzie pod torami do Legionówki i tam przygotują ołtarz członkowie Solidarności i Rycerze Jana Pawła II, ulicą Niepodległości udamy się przed nowy Szpital, poprosimy o dar błogosławieństwa dla tej wyjątkowej instytucji, pracowników i podopiecznych. Ten ołtarz przygotują Koła Żywego Różańca, Apostolat Cudownego Medalika. Dalej ul. Mickiewicza pod torami wrócimy na plac kościelny gdzie będzie 4 ołtarz przygotowany przez Rycerzy Kolumba, Wojowników Maryi i Młodzież Oazową. Bardzo prosimy o przygotowanie chorągwi, feretronów na procesję oraz udekorowanie domów.

Na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci klas IV przeżyją rocznicę I Komunii Św.  Próba dla dzieci odbędzie się w kościele we wtorek po nabożeństwie czerwcowym. Prosimy by dzieci były w stanie łaski uświecającej. Również we wtorek na 19.00 zapraszamy dziewczynki chętne do sypania kwiatów na próbę. Spotykamy się na placu kościelnym przy drzwiach od zakrystii.

Po uroczystości zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe które w oktawie zakończymy procesją wokół świątyni.

W sobotę 17 czerwca zapraszamy Margaretki na pielgrzymkę do Wysokiego Koła. Zapisy i informacje w zakrystii.

W przyszła niedziele po Mszy św. o godz. 12.00 będzie krótkie spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci wyjeżdżających na obóz wakacyjny. Na spotkaniu prosimy uregulować sprawy finansowe.  

Intencja na miesiąc czerwiec: Modlitwa o święte powołania do służby Bożej z naszej wspólnoty parafialnej

Dziękuje Rodzicom dzieci I Komunijnych za dar ołtarza który został zagospodarowany na złocenia elementów figury św. Barbary.

Do nabycia jest Gość Niedzielny.

Opublikowano wOgłoszenia