Menu Zamknij

Ogłoszenia Duszpasterskie – XVI Niedziela Zwykła – 23.07.2023r.

Dziś po wszystkich Mszach św. będziemy błogosławić wszelkie pojazdy mechaniczne (auta, motocykle, skutery, rowery), przy okazji tego obrzędu, możemy wesprzeć misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska, poprzez dar 1 grosz za 1 km, bezpiecznie przebytej drogi. Po błogosławieństwie udamy się do aut.  Podczas błogosławieństwa otrzymają Państwo obrazek do dokumentów, który pomoże osobom udzielającym pomocy poprosić księdza o pomoc duszpasterską. Zachęcamy by taki obrazek wozić ze sobą. Można także nabyć brelok ze św. Krzysztofem w cenie 5 zł.

25 lipca we wtorek, adoracje od 16.30 poprowadzi Grupa Modlitewna następnie zapraszamy na comiesięczną Mszę św. w intencji Ojczyzny, natomiast Apostolat Cudownego Medalika swoją adoracje podejmie 27 lipca w czwartek.
        
 29 lipca Apostolat Maryjny organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Wyjazd z parkingu przy ul. Fabrycznej o godz. 4.30.       

Drodzy Pątnicy, gorąco zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę z grupą nr 10, która odbędzie się w dniach 5 – 13 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę w Sali pod plebanią od przyszłej niedzieli 30 lipca po Mszach św. oraz w kolejne dni do 4 sierpnia w godz. 18.30-19.30. Koszt tegorocznej pielgrzymki to 100zł. Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. o godz. 7.00 w kościele św. Barbary. Bagaże można składać od godz. 6.00 na samochód bagażowy na parkingu obok kościoła. Tradycyjnie zapewniamy wodę do picia i gorący posiłek, prysznice na noclegach, ubezpieczenie oraz miłą atmosferę duchu modlitwy. Istnieje możliwość powrotu autokarem. Informacje przy zapisach.

W przyszła niedzielę w naszej wspólnocie będziemy gościć ks. Mirosława Bujaka, Misjonarza z naszej diecezji który od wielu lat posługuje w Kamerunie. Po Mszach św. będzie okazja do wsparcia posługi ks. Mirka. Już dziś dziękuję za życzliwość.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny.

Opublikowano wOgłoszenia