Menu Zamknij

Ogłoszenia  XXI Niedziela Zwykła- 27.08.2023

Drodzy Parafianie, z wielką radością witamy w naszej Parafii ks. Pawła Krasińskiego, Moderatora Diecezjalnego Ruchu Światło – Zycie, który będzie nas wspierał duszpastersko. Życzymy radości i sukcesów duszpasterskich na przestrzeni diecezjalnej oraz parafialnej a także życzliwości parafian. Niech Pan nie szczędzi darów Ducha Św. Szczęść Boże.    

Drodzy Rodzice, drogie dzieci, zbliża się koniec wakacji co zwiastuje rozpoczęcie nowego roku formacyjnego i katechetycznego w naszej parafii, już dziś zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Msze Św. niedzielne na godz. 10.30 natomiast młodzież na Mszę św. o godz. 9.00. Grupy skupiające osoby dorosłe swoją msze inaugurującą będzie mieć w niedziele zgodnie z przyjętym grafikiem w latach ubiegłych. Was Rodzice prosimy o zachętę i mobilizacje waszych pociech. Bez zaangażowania rodziców i świadectwa wiary, dzieciaki sobie nie poradzą.   

W imieniu Pana Burmistrza i Księży parafii pionkowskich zapraszamy wszystkich mieszkańców Pionek, poczty sztandarowe, przedstawicieli instytucji i organizacji społecznych i  pozarządowych do uczestnictwa we Mszę Św. celebrowanej z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej  na cmentarzu 1 września. Obchody rozpoczną się o godz. 17.00, natomiast Msza Św. Po oficjalnych przemówieniach, ok. 17.30  

Przed nami I piątek i I sobota miesiąca.  Drodzy Siostry i Bracia, bardzo ważne jest nasze życie sakramentalne. Zachęcamy wszystkich a szczególnie dzieci klas IV wraz z rodzicami do przeżycia 9 pierwszych piątków miesiąca. Przypominamy, że sednem I piątków nie jest  spowiedź w tym dniu a przyjęcie Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Można wyspowiadać się wcześniej.  Spowiedź w I piątek wieczorem od godz. 16.30 do 17.30., dodatkowo (tu zmiana) w trakcie spowiedzi będzie wystawiony Najświętszy Sakrament, można adorować w ciszy a na zakończenie spowiedzi, przed Mszą Św. ok. 17.20, odmówiona zostanie Litania do Serca Jezusowego.       

Członków Kół Żywego Różańca zapraszamy w I sobotę miesiąca na Mszę św.
o godz. 7.00 i na spotkanie formacyjne, po Mszy Św.  w Kościele. 

Wojownicy Maryi  swoje spotkanie rozpoczną  Mszą św. w I sobotę o godz. 18.00 a po Mszy św., Różaniec z rozważaniami.           

W przyszła niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, Dobrodziejów i Sponsorów. Po Mszy św. będzie spotkanie integracyjne, okazja do spotkania i podziękowań.   

Od 1 września wraca Msza św. o godz. 6.30 natomiast od 4 września Kancelaria Parafialna będzie czynna wieczorami od poniedziałku do piątku w godz. 18.30-19.00. Rano od godz. 7.00 do 7.30  kancelaria będzie czynna w poniedziałki i w piątki.  Od 4 września będzie można zamawiać Msze św, na rok 2024. W pierwszym tygodniu zapraszamy osoby które maja intencje za żywych (np. w intencji Jubilatów).   

16 września w sobotę organizujemy pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach. Koszt 70 zł. Więcej informacji podamy w przyszła niedzielę. Już dziś można się zapisać!        

Dziś w naszej parafii odbywa się zbiórka dla 3-letniego Franka którego czeka droga operacja i długotrwały proces leczenia. Franek cierpi na rzadką chorobę „Łamliwość Kości”. Na co dzień mieszka z rodzicami w Jastrzębi. Rodzice będą z nami za tydzień.              
Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, jest Gość Niedzielny dla dorosłych a także mały Gość Niedzielny dla dzieci.

Opublikowano wAktualności, Ogłoszenia