Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne – XXIX Niedziela Zwykła, 22.10.2023

Dziś przeżywamy Niedzielę Misyjną, z serca dziękuję za modlitwę i złożone ofiary na rzecz polskich misjonarzy.  

Od jutra przez cały tydzień ciągu dnia będą zamknięte drzwi do kruchty. Będziemy remontować kratę w nawie głównej. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Po remoncie udostępnimy możliwość nawiedzania świątyni.

W najbliższą środę adoracje o godz. 16.30 poprowadzi Grupa Modlitewna Dzieciątka Jezus. Modlitwę zwieńczy Msza św. za Ojczyznę sprawowana o godz. 17.30.

26 października w czwartek na nabożeństwo różańcowe zapraszamy Członków Kół Żywego Różańca.     
Jest to ogólnopolski dzień modlitwy Kół Różańcowych w Polsce.

27 października w piątek adoracją o 16.30 rozpocznie się comiesięczne spotkanie Apostolatu Cudownego Medalika.

W najbliższą sobotę o godz. 18.30 przeżyjemy różaniec ulicami Pionek. Modlitwę poprowadzą Wojownicy Maryi. Zapraszamy całymi rodzinami na niecodzienne nabożeństwo. Zapraszamy kandydatów do Bierzmowania. Przyjdźmy ze świecami. Rodzinę różańcową prosimy, by na przedzie niesiony był różaniec procesyjny.

W przyszła niedzielę podczas Mszy św. dopołudniowych przeżyjemy wizytację kanoniczną J.E. Biskupa Radomskiego Marka Solarczyka. To ważna i uroczysta chwila spotkania z Apostołem naszych czasów, któremu powierzono pieczę nad kościołem diecezji radomskiej. Zapraszamy na Mszę św. jak najliczniej.
Na Mszę św. o godz. 7.00 szczególnie zapraszamy seniorów, członków grup modlitewnych, Kół Żywego Różańca, Apostolatu Cudownego Medalika.
O godz. 9.00 zaplanowane jest spotkanie z Młodzieżą Oazową, Ministrantami, Harcerzami oraz Młodzieżą przygotowującą się do Bierzmowania, ale wszystkich, którzy przychodzą na tą Mszę prosimy by nic nie zmieniali.
Na Mszę św. o godz. 10.30 szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi oraz Niepełnosprawnych.
Na godz. 12.00 zapraszamy Parafian i Gości oraz przedstawicieli grup parafialnych dorosłych tj. Chór, Odnowę w Duchu Świętym, Domowy Kościół, Rycerzy Kolumba, Wojowników Maryi.    
O godz. 14.00 na Cmentarzu ul. Kozienicka przy ołtarzu polowym odbędzie się modlitwa za zmarłych.        

W kancelarii przyjmujemy intencje do modlitwy za zmarłych w tradycji Kościoła nazywane wypominkami.

Już dziś informujemy, że w Uroczystości Wszystkich Świętych Msze św. na pionkowskich cmentarzach będą sprawowane równolegle o godz. 12.00, tym samym nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 u nas w kościele.  W Dzień Zaduszny, 2 listopada na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Osieroconych, którzy w tym roku pożegnali kogoś bliskiego. Wspólnie będziemy się za nich modlić.                 

Bardzo serdecznie dziękuję Sąsiadom z ul. Fabrycznej i Obrońców Ojczyzny za pomoc w porządkowaniu plebanii.  Prowadzimy prace remontowe części pomieszczeń. Będziemy czynić to sukcesywnie, na miarę możliwości finansowych.     

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dziś Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci, są również do nabycia kalendarze na rok 2024 w cenie 10zł.

Dziś w Kościele w Polsce liczymy wiernych, dlatego prosimy o spokojne wychodzenie z kościoła.

Opublikowano wOgłoszenia