Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne, Św. Szczepana – 26.12.2023r.

Drogim Parafianom i czcigodnym Gościm dziękujemy za obecność podczas Świąt Bożego Narodzenia w naszej świątyni. Jednocześnie pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję Księżom za ofiarną posługę podczas Rorat i w konfesjonałach, p. Marcinowi Alotowi dziękuję za wytrwałość w śpiewie Godzinek przez cały adwent i pomoc w realizacji programu Rorat a także w przygotowaniu Chóru i Scholi. Dziękuję Ministrantom, Chórzystom i Scholankom za zaangażowanie i życzymy wytrwałości. Pani Krysi za posługę. Pani Monice za piękne dekoracje w świątyni, Pani Iwonie za własnoręcznie wykonanie bąbek a także coraz większej grupie Parafian starszych i młodszych, za sprawne obsadzenie choinek i pomoc w dekoracji świątyni. Panom Piotrowi i Pawłowi Wasilewskim za budowę wyjątkowej szopki. Dziękuję Rycerzom Kolumba za budowę szopki miejskiej i prace przygotowawcze do Orszaku Trzech Króli na który już dziś zapraszamy.


Jutro w kościele przeżywać będziemy święto św. Jana. W tym dniu każdy wierny, który przyniesie do kościoła wino, może je poświęcić. Pobłogosławiony trunek ma zachować ludzi od pragnienia, zachować zdrowie i chronić przed zatruciami. Ze względu na wszelakie choroby które nas doświadczają, nie będziemy częstować winem w świątyni.             

We wtorek od godz. 17.00 swoją adoracje ma Grupa Cudownego Medalika. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe dla grup modlitewnych wraz z KŻR na plebanii.

Ponawiamy zaproszenie na Pielgrzymkę do Włoch. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z ks. Danielem w tym tygodniu. Drodzy Parafianie, od czwartku rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Spotkanie ma charakter modlitewny. Wizytę duszpasterską odbędziemy w sposób tradycyjny. Prosimy, by przygotować miejsce spotkania i modlitwy w największym pomieszczeniu, gdzie będą się Państwo czuć komfortowo. Również prosimy, by w blokach na drzwiach wejściowych umieścić obrazek który będzie nas informował o oczekiwaniu, zwyczajnie zaprosić lub uprzedzić sąsiadów. Składane ofiary przy okazji wizyty, będą służyć na drzwi wewnętrzne w świątyni oraz przygotujemy także wkład własny do projektu zewnętrznej renowacji świątyni, który mamy nadzieje iż będzie realizowany.
Program Wizyty Duszpasterskiej znajdziecie w Aktualnosciach.

Opublikowano wOgłoszenia