Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne – II Niedziela po Bożym Narodzeniu 31.12.2023r.

Jutro 1 stycznia przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. Jest to święto nakazane, zatem zapraszamy do kościoła.                                                            

Czwartek jest 4 dniem miesiąca stycznia. Dla nas i wszystkich nawiedzających nasz kościół jest to dzień łaski i odpustów. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach świętych. Prosimy o mobilizacje, by jak największa rzesza ludzi skorzystała z odpustu dla siebie lub dusz czyśćcowych.      
Program nabożeństw przedstawiamy w oddzielnej zakładce.

W najbliższy I piątek miesiąca, spowiedź św. podczas Mszy św.  – do chorych księża udadzą się od godz. 8.00. Prosimy powiadomić osoby oczekujące o zmianie godzin odwiedzin.

6 stycznia w sobotę przeżywać  będziemy Uroczystość  Objawienia Pańskiego. Msze Św. wg  porządku niedzielnego. Jest to dzień modlitw w intencji Misji. Również ofiary przeznaczone będą na ten cel. Podczas Mszy św. będziemy błogosławić kredę oraz kadzidło. Pobłogosławioną w tym dniu kredą napiszmy C+M+B 2024, co oznacza”Christus Mansionem Benedicat” („Chryste błogosław temu domowi”). To znak, że w tym domu mieszkają chrześcijanie i jesteśmy z tego dumni.     
Ze względu na uroczystość po Mszy św. o godz. 7.00 z Rodziną Różańcową odmówimy litanie loretańską. 

Intencja dla grup modlitewnych na miesiąc styczeń: Modlitwa o wytrwanie w powołaniu dla kapłanów oraz o liczne powołania do służby w kościele.

W dniu 6 stycznia 2024 roku po raz dziesiąty, ulicami Pionek wyruszy jubileuszowy Orszak Trzech Króli. Rozpoczniemy nasze spotkanie Mszą Św. o godz. 10.30, której przewodniczył będzie ks. Bp. Piotr Turzyński. Od godziny 11.30 gromadzimy się na Ogródku Jordanowskim, sam Orszak wyruszy o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Pionek i ościennych miejscowości do udziału w tym wyjątkowym Marszu, który może być okazją do świadectwa wiary naszych rodzin. Dla uczestników przygotowane zostały korony, chorągiewki i balony. Dodatkowo, uczestnicy będą mieć możliwość zdobycia cennych nagród które zostaną rozlosowane na zakończenie Orszaku przy szopce. Do wygrania pobyt w Hotelu, hulajnoga, smartfon, smartwatche i inne drobne nagrody. W imieniu Organizatorów Rycerzy Kolumba Rady Pionkowskiej serdecznie zapraszamy….

Wojownicy Maryi zapraszają 6 stycznia po Mszy św. o godz. 18ej na nabożeństwo różańcowe, które odbywa się w każdą pierwszą sobotę misiąca.

W przyszła niedzielę zaproszeni jesteśmy na wyjątkowe spotkanie z kolędami.
Po Mszy św., o 18.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Uczniów i Nauczycieli Szkoły Muzycznej w Pionkach. Bardzo serdecznie zapraszamy.         

Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie. W gablocie informacyjnej i na stronie internetowej pojawił się tygodniowy plan wizyty duszpasterskiej. Szukajcie w oddzielnej zakładce

Opublikowano wOgłoszenia