Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2024r.

Trwamy w Wielkim Poście. Pamiętajmy o Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej.
W najbliższy piątek poza nabożeństwami w kościele zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Należy się wcześniej zapisać. Więcej informacji na naszej stronie internetowej oraz na plakatach. Uczestników zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 która zainauguruje wyjątkową modlitwę.         

Od jutra rozpoczniemy rekolekcje dla dzieci ze szkoły podstawowej. Dzieci z klas 0-3 zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 9.30, natomiast dzieci z klas 4-8 na godz. 11.30. Prosimy o dopilnowanie pociech przez rodziców i dziadków.

W tym tygodniu w piątek 15-tego dnia miesiąca zakończymy wieczorną Mszę św. Koronką do Miłosierdzia Bożego.

W najbliższa sobotę podczas Mszy św. o godz. 18.00 wprowadzimy Ikonę św. Józefa która peregrynuje po Polsce. (podczas ostatniej pielgrzymki do Łagiewnik spotkaliśmy ją w Bazylice). Tym niecodziennym wydarzeniem rozpoczniemy rekolekcje dla dorosłych i młodzieży których przewodnikiem będzie św. Józef. W roku Jubileuszowym rekolekcje będą zawierać dodatkowe konferencje na które już dziś zapraszamy. Chcemy modlić się szczególnie za rodziny.  Program szczegółowy podamy w przyszła niedzielę. Ale już dziś zaplanujcie proszę czas by rekolekcje przeżyć!

Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego oraz jest kilka egzemplarzy kwartalnika Historia Kościoła, tym razem nr zawiera obszernie opisany temat celibatu. Ministranci rozprowadzają palmy wielkanocne, baranki cukrowe. Na uwagę zasługuje niewielka książeczka o św. Józefie w cenie 8 zł, która zawiera szereg informacji o tym wyjątkowym świętym. Prosimy by zakupić dla siebie lub na prezent. Chciałbym, by w każdej rodzinie ta pozycja się znalazła.

Serdecznie dziękuję za ofiary składane dziś na fundusz remontowy oraz za ofiary indywidualne. Trwają pracę remontowe na plebanii m.in. w pomieszczeniach kancelaryjnych oraz na jadalni.

Ostatnie obserwacje i prośby parafian każą zwrócić uwagę na kilka spraw porządkowych.
1) Proszę i zachęcam by to miejsce było zarezerwowane dla osób chorych i niepełnosprawnych. Pozostałe auta proszę parkować na parkingu. Z tym wiąże się także sposób wyjazdu po Mszach św. Niektórzy skarżą się na brak ostrożności kierowców opuszczających strefę przykościelną.     
2) Proszę by definitywnie zaprzestać korzystania z telefonu w kościele. Dość często dzwoniące telefony, odbieranie wiadomości, przeglądanie telefonu to przejaw profanacji Najświętszego Sakramentu. Proszę, by z telefonem w kieszeni nie podchodzić do spowiedzi.     
3) Proszę i wyczulam wszystkich by wchodząc do świątyni w trakcie mszy św. oraz nabożeństw włączyć się w akcje liturgiczną. Nie wędrujemy po kościele gdy inni uczestnicy nabożeństw klęczą w trakcie m.in. przeistoczenia czy błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.            

Ogłoszenie grzecznościowe:   
Przychodnia „Medyk” 19. marca zaprasza na szereg badań m.in. echo serca, USG tarczycy, Doppler żył, USG stawów, nerek płuc. Informacje i zapisy
w przychodni.

Opublikowano wOgłoszenia