Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkanocna 1.05.2022

W miniony piątek ks. Biskup Marek Solarczyk udzielił młodzieży Sakramentu Dojrzałości. Dziękuje wszystkim, którzy doprowadzili młodzież do Bierzmowania a także ubogacili liturgię. Rodzicom Bierzmowanych dziękuję za dar serca za który została zakupiona nowa podstawa do paschału.

Rozpoczyna się maj. Nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską do Matki Bożej będą odprawiane w dni powszednie o godz. 18.30. Natomiast w niedziele przed Mszą Św. o godz. 17.30 (Dziś zgodnie z tradycją, nabożeństwo zakończymy procesją wokół naszej świątyni). Zachęcamy do śpiewu Litanii przy kapliczkach.    

Rozpoczynający się tydzień, jest tygodniem biblijnym, zachęcamy
do cyklicznego czytania Pisma świętego w domach. Dziś jest okazja by podziękować lektorom i lektorką którzy w naszej świątyni czytają Słowo Boże i zachęcamy do systematycznego włączania się w tą wyjątkową posługę.

We wtorek 3 maja w kościele katolickim w Polsce przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Zachęcamy do modlitwy za naszą Ojczyznę. Msze św. w naszej świątyni sprawowane będą wg porządku niedzielnego. Jest to dzień odpustu w parafii sąsiedniej.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
W czwartek do modlitwy wieczornej po nabożeństwie majowym, zapraszamy
z Odnową w Duchu Św. W piątek zachęcamy do spowiedzi i Komunii Św. wynagradzającej Sercu Pana Jezusa. Spowiedź podczas porannych Mszy Św. a wieczorem od godz. 16.30. do 17.30. W sobotę na Mszę św. o godz. 7.00 i comiesięczne spotkanie zapraszamy Członków KŻR. Wieczorem na Mszę św., nabożeństwo i różaniec zapraszają także Wojownicy Maryi. Przyszła, IV Niedziela Wielkanocna jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to dzień szczególnej modlitwy o nowe powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. W tym dniu będziemy mogli wesprzeć Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu.

Opublikowano wOgłoszenia