Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkanocna 8.05.2022

Zapraszamy na nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską do Matki Bożej, które odprawiane są w dni powszednie o godz. 18.30. Natomiast w niedziele przed Mszą Św. o godz. 17.30 Zachęcamy do śpiewu Litanii przy kapliczkach.

        
Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to dzień szczególnej modlitwy o nowe powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Dziękujemy za ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu. W zakrystii można odebrać listy dla Przyjaciół WSD.

        
W najbliższy piątek 13 maja po nabożeństwie majowym odmówimy różaniec i zapraszamy na I w tym roku procesję fatimską. Będzie to pierwszy dzień nowenny przed beatyfikacją Pauliny Jaricot, założycielki Kół Żywego Różańca.

Dnia 23 maja w poniedziałek planujemy pielgrzymkę na Jasną Górę, jako dziękczynienie za beatyfikacje Pauliny Jaricot. Zapraszamy nie tylko członków Kół Żywego Różańca. Lista jest otwarta. Koszt wyjazdu to 65 zł. Zapisy w zakrystii.


W tym tygodniu rozpoczynają się próby dla dzieci kl. III, które 22 maja o godz. 10.30 przystąpią do I Komunii Św. Spotkania z dziećmi będą w poniedziałek, wtorek i czwartek bezpośrednio po nabożeństwie majowym, ale dzieci zapraszamy już na nabożeństwo. We wtorek będzie też krótkie spotkanie z rodzicami w maryjnej kaplicy różańcowej w czasie próby dzieci.

Miło nam poinformować, że parafia ma nową stronę internetową.

Adres to: www.barbara-pionki.pl Jeszcze jest w trakcie uzupełniania informacji, ale ogłoszenia już można czytać. Na dziś nie planujemy transmisji Mszy św. i nabożeństw. Tą sprawę rozważymy w przyszłości.

Po negocjacjach został wyłoniony wykonawca systemu grzewczego naszej świątyni. Jeszcze przed wakacjami planujemy zakończenie prac montażowych. Niestety galopujące ceny sprawiły, że koszt kompletnej instalacji z wkładem kominowym, systemem rozprowadzenia ciepła i kotłownią to ok. 170 000zł. Bardzo dziękuję za otwartość, serdeczność i za każdą ofiarowaną złotówkę. Jesteśmy przekonani, że gdyby nie tak rosnące ceny mediów oraz usług, dziś byśmy mieli dużo mniejsze zmartwienie. Dlatego, nieśmiało, ale jednak proszę by II niedziela miesiąca stała się dla naszej parafii okazją do wspierania prac remontowych i nazwiemy ją niedzielą remontową.       

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dzisiejszy Gość Niedzielny zawiera płytę z kolejnymi 4 księgami Pisma Świętego (księgi mądrościowe).

Opublikowano wOgłoszenia