Menu Zamknij

Zapraszamy na koncert w niedzielę 12 czerwca

CZTERY PORY ROKU – Pionki. Koncert kwintetu wokalnego Schola Sancti Ioannis

Kościół pod wezwaniem Świętej Barbary w Pionkach to świątynia związane nierozłącznie z założeniem i historią Pionek. Piękne, neobarokowe wnętrze autorstwa architekta Stefana Szyllera ma walory nie tylko wizualne, ale także wspaniałą akustykę. Idealną, żeby zanurzyć się w dźwięki dawnej muzyki.

Wystąpi Schola Sancti Ioannis – kwintet wokalny założony w 2011 r. radomskim kościele pod wezwaniem św. Jana. Grupa wykonuje głównie polską muzykę dawną – od średniowiecza przez renesans do baroku. W szczególności sięga do dziedzictwa regionu sandomiersko-radomskiego; stąd w repertuarze Mikołaj z Radomia oraz duet Mikołaj Gomółka, Jan Kochanowski. Zespół występował m.in. na Festiwalu Muzyki Dawnej imienia Mikołaja z Radomia.

Podczas naszego koncertu 12 czerwca zabrzmi: „Missa Paschalis” Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego oraz utwory: Mikołaja z Radomia; Mikołaj Gomółki, Wacława z Szamotuł.

12 czerwca, godz. 18:53 (tuż po Mszy Świętej), Pionki, kościół pod wezwaniem Św. Barbary. To kolejna odsłona naszego cyklu „Cztery pory roku”. W jego ramach zapraszamy do kościołów Powiatu Radomskiego, gdzie prezentujemy utwory muzyki kościelnej i klasycznej.

Współorganizatorzy koncertu to: Komisja ds. Muzyki i Śpiewu Kościelnego Diecezji Radomskiej oraz parafia pod wezwaniem świętej Barbary w Pionkach.

Honorowy patronat nad cyklem „Cztery pory roku” sprawują: ks. bp Marek Solarczyk, Ordynariusz Diecezji Radomskiej i Waldemar Trelka – starosta radomski

Po koncercie Caritas Diecezji Radomskiej będzie prowadził zbiórkę na rzecz Ukrainy.

WSTĘP WOLNY

Opublikowano wAktualności