Menu Zamknij

Ogłoszenia Duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła – 30.07.2022r.

Rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc uroczystości Maryjnych oraz miesiąc abstynencji i trzeźwości, do której z serca zachęcamy. Ofiarujmy nasze wyrzeczenie w intencji osób z naszych rodzin, które mają problemy alkoholowe. Jednocześnie, niech to będzie miesiąc szczerych rozmow i nakłaniania osób uzależnionych do podjęcia leczenia.

W tym tygodniu przypada 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na godzinną adoracje od 16.30. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 16.30 do 17.30. W sobotę zapraszamy Koła Żywego Różańca na Msze św. i comiesięczne spotkanie na godz. 7.00 a wieczorem po Mszy św. o godz. 18.00 Wojownicy Maryi zapraszają na różaniec i rozważania. Również w sobotę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.oo, 10.oo i 18.oo.

Drodzy Pątnicy, tegoroczna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z grupą nr 10, odbędzie się w dniach 5 – 13 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę w Sali pod plebanią od jutra tj. 1 sierpnia w godz. 18.30-19.30. Koszt tegorocznej pielgrzymki to 100zł. Rozpoczęcie pielgrzymki w piątek 5 sierpnia Mszą św. o godz. 7.00 w kościele św. Barbary. Bagaże można składać od godz. 6.00 na samochód bagażowy na parkingu obok kościoła. Tradycyjnie zapewniamy wodę do picia i gorący posiłek, prysznice na noclegach, ubezpieczenie oraz miłą atmosferę duchu modlitwy. Istnieje możliwość powrotu autokarem. Informacje przy zapisach. Już dziś Dziękujemy Darczyńcom za okazane serce i pomoc w organizacji grupy nr 10. Osoby, które nie mogą pielgrzymować osobiście, zachęcamy do pielgrzymowania duchowego poprzez codzienny różaniec i obecność na Mszy św. Od jutra pod obrazem Matki Bożej do dnia 5 sierpnia można składać intencje do modlitwy różańcowej na szlaku pielgrzymki. Prosimy przy okazji o symboliczne wsparcie pątników.

Zakończyliśmy odkurzanie kościoła. Prace okazały się wymagające, dlatego kaplica zostanie posprzątana po wakacjach. 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny z obszerną diagnozą sytuacji nieletnich sięgających po używki.

Opublikowano wOgłoszenia