Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne II Niedziela Adwentu, 04.12.2022  

Ks. Przemkowi Wójcikowi dziękuję za modlitwę i  krzepiące Słowo Boże.
             
Zapraszamy na Roraty dzieci, młodzież i dorosłych na Msze św. przeżywane wraz z Maryją każdego dnia poza niedzielą na godz. 6.30. W adwencie w dni pracujące nie ma Mszy o godz.7.00.

Jutro 5 grudnia, będziemy przeżywać liturgicznie Uroczystość Św. Barbary. Na Roraty zapowiedział się J.E. ks. Biskup Marek Solarczyk, zapraszamy do spotkania z naszym Pasterzem.

7 grudnia, w środę Mszą św. o godz. 18.00  rozpocznie się rejonowy dzień wspólnoty Domowego Kościoła.  

8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.  Msze św. w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 6.30, 10.00 i 18.00. Podczas Mszy św. wieczornej zostaną poświęcone medaliki dla dzieci klas III, w ramach przygotowania do przyjęcia I Komunii św.
Po Mszy o 18.00 Rodziny z Domowego Kościoła zapraszają na adorację w intencji rodzin i obrony poczętego życia. Modlitwę zakończy indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Szczególnie zapraszamy mamy w ciąży oraz kobiety starające się o dziecko.

10 grudnia w sobotę Rycerze Kolumba Rady Pionkowskiej obchodzić będą swój jubileusz 10 lecia istnienia i działalności na rzecz osób potrzebujących i dla dobra Kościoła lokalnego. Składamy serdeczne podziękowania za wiele inicjatyw i bardzo wymierną pomoc parafiom w Pionkach. Jubileusz zainauguruje Msza św. o godz. 16.00 pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Piotra Turzyńskiego. Wszyscy jesteśmy zaproszeni na Mszę św. a szczególnie przedstawiciele wspólnot działających przy parafii.

W następną niedzielę rozpoczną się Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi Ojciec Duchowny naszego Seminarium, ks. Grzegorz Lipiec.
Również w niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy polecać Ojcu Niebieskiemu naszego Wikariusza, ks. Daniela z racji Jego imienin. Serdecznie zapraszamy.

Dziś na Mszy o godz. 7.00, zostały poświecone opłatki na stół wigilijny. Zachęcamy by nabywać opłatek dla siebie oraz dla niewychodzących sąsiadów w tylko świątyni. Są do nabycia dziś pod chórem i każdego dnia w zakrystii po Mszach św.. Również Caritas dostarczyła świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta szlachetna inicjatywa bardzo realnie wspiera dzieła Caritas radomskiej. Cena małej świecy to 10zł. a trzech wzorów większej świecy to 20 zł.

 W świątyni pojawiło się drzewko adwentowe które zawiera czerwone serduszka na paczkę dla seniora który w samotności przezywa adwent a może i święta…?. Nie chodzi o drogą paczkę, to symboliczny prezent od człowieka, który pamięta o innych. My, postaramy się dotrzeć przynajmniej do części naszych parafian z Sakramentami i dostarczymy upominek. Jeśli znacie takie osoby,  to prosimy dać znać do któregoś z księży a postaramy tam wysłać stosownego przedstawiciela. Natomiast żółto-niebieskie serca, to wsparcie dla Ukrainy. Harcerze z ZHR wybierają się z pomocą do Równego. Dodatkowo do paczek można nabyć latarkę i baterie. Paczki należy przynieść do zakrystii do 13 grudnia. Za tydzień przed kościołem odbędzie się zbiórka na pomoc dla cierpiącej Ukrainy właśnie prowadzona przez ZHR.

W dniu patrona naszej Parafii kieruje serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wspierają inicjatywy remontowe oraz utrzymanie naszej parafii. Jestem wdzięczny za każdy dar serca i okazaną życzliwość.  

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Opublikowano wOgłoszenia