Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne  I Niedziela Adwentu, 27.11.2022

Bardzo serdecznie dziękuję Osobom które wczoraj wieczorem zorganizowały i uczestniczyły we wczorajszym wieczorze modlitwy za Ojczyznę.           

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, który jest czasem nadziei i szansą na odnowienie naszego życia duchowego. Zapraszamy na Roraty dzieci, młodzież i dorosłych na Msze św. przeżywane wraz z Maryją każdego dnia poza niedzielą na godz. 6.30. W adwencie nie będzie Mszy o godz.7.00.(tylko jedna Msza Św. rano).  W niedziele Msze św. pozostają  o stałych godzinach. Przed Roratami ok. godz. 6.10 będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, natomiast od jutra do soboty włącznie, ok. godz. 17.10 śpiewać będziemy godzinki o św. Barbarze.

Najbliższy czwartek to pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy do adoracji o 16.30; wieczorem będzie okazja do spotkania modlitewnego z Odnową w Duchu Świętym.
W I piątek miesiąca, spowiedź św. podczas Rorat oraz wieczorem od godz. 16.30 do 17.30.   
W pierwszą sobotę po Mszy Wojownicy Maryi będą prowadzić modlitwę różańcową!. Z racji I soboty miesiąca spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się zaraz po roratach i nabożeństwie do Matki Bożej.

W niedziele, 4 grudnia przeżywać będziemy dzień patrona naszej Parafii i naszego Miasta św. Barbary, popularnie nazywany odpustem. Tego dnia możemy uzyskać odpust dla nas lub dusz czyśćcowych będąc w stanie łaski uświęcającej. Uroczysta Msza św. z modlitwą za Parafian i nasze miasto o godz. 12.00. Ofiary składane w tym dniu będą wsparciem spłaty remontu ogrzewania świątyni. Zapraszamy Władze naszego Miasta, pracowników wszystkich agend, mieszkańców a wyjątkowo zapraszamy naszych Parafian.  

W przyszła niedzielę zostaną poświecone opłatki na stół wigilijny. Zachęcamy by nabywać opłatek dla siebie oraz dla niewychodzących sąsiadów w świątyni. Nikt z parafii nie będzie chodził po domach z opłatkami. Będą też do nabycia świece Caritas.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Opublikowano wOgłoszenia