Menu Zamknij

Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Adwentu, 11.12.2022

Zapraszamy serdecznie na Rekolekcje. Niech to będzie czas naszego nawracania a w konsekwencji świętej spowiedzi. Tak wiele czynimy by święta były rodzinne, już tyle akcentów świątecznych widzimy na ulicach i w witrynach sklepowych. Trzeba byśmy pamiętali kto podarował nam czas świat, dzięki komu je przeżywamy… (program w odrębnej zakładce)

Ponawiamy zaproszenie na Roraty, szczególnie dla tych, którym jeszcze nie udało się wstać! Zapraszamy każdego dnia poza niedzielą o godz. 6.30.

 Zachęcamy by nabywać opłatek dla w świątyni. Są do nabycia dziś pod chórem i każdego dnia w zakrystii po mszach.  
 W imieniu Caritas zachęcamy by nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta szlachetna inicjatywa bardzo realnie wspiera dzieła Caritas radomskiej. Cena małej świecy to 10zł. a trzech wzorów większej świecy to 20 zł.

13 grudnia przypada 41 rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie i wszystkich, którzy ucierpieli w tym czasie.

15 grudnia wieczorem będziemy modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego a 16 grudnia wieczorem będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

Wyrażam wdzięczność Rycerzom Kolumna którzy w dniu wczorajszym
           
W piątek – 23 grudnia udamy się do chorych z Sakramentami od godz. 8.00. Prosimy zapisywać chętnych w zakrystii.

W kościele znajduje się drzewko adwentowe które zawiera czerwone serduszka na paczkę dla seniora który w samotności przezywa adwent a może i święta…?. Nie chodzi o drogą paczkę, to symboliczny prezent od człowieka, który pamięta o innych. Zawieszone są także serca w kolorach niebiesko- żółte, dla potrzebującej Ukrainy.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Dziś przed kościołem odbędzie się zbiórka na pomoc dla cierpiącej Ukrainy właśnie prowadzona przez ZHR. Zapraszam do nas Pana Marka, by przedstawił ramy akcji.

Opublikowano wOgłoszenia