Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne – VII Niedziela Zwykła 19.02.2023r.

Drodzy Siostry i Bracia, Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu, który stanowi zachętę do modlitwy, pokuty i wstrzemięźliwości rozpoczniemy Wielki Post.  Widzimy coraz więcej ludzi uzależnionych od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych.
Za inicjatorem Tygodnia Modlitw o trzeźwość bł. kard. Stefanem Wyszyńskim gorąco prosimy by ten tydzień oraz czas Wielkiego Postu był okazją do refleksji, do walki
z nałogami swoimi oraz naszych bliskich. Problemem społecznym jest nasze przyzwolenie na systematyczne stosowanie używek. Niech ten tydzień inspiruje nas do modlitwy i działania. W sobotę 25 lutego podczas adoracji a także podczas Mszy Św. za Ojczyznę szczególnie będziemy modlić się za Polskę wolną od zniewolenia.

Najbliższa środa, to Środa Popielcowa, którą rozpoczniemy Wielki Post. W tym dniu, zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. W środę obowiązuje post ilościowy
i jakościowy. Ci, którym stan zdrowia pozwala, jedzą trzy posiłki dziennie w tym jeden do syta. Ten dzień zgodnie z zachętą Konferencji Episkopatu Polski będzie dniem jałmużny wielkopostnej.  

W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci na godz. 17.00 a dla dorosłych i młodzieży bezpośrednio po Mszy św., tj. ok. godz. 18.30. W każdą niedzielę postu o godz. 17.00 będą nabożeństwa Gorzkich Żali dopełnione katechezą.        

W Wielkim Poście każdego dnia poza niedzielą zapraszamy na wieczorną adorację przed Najświętszym Sakramentem w godz. 16.30 – 17.30 w ciszy. Wyjątkiem będą pierwszy czwartek miesiąca oraz 25 i 27 dzień miesiąca, kiedy modlitwy poprowadzą członkowie grup modlitewnych. W inne dni będzie adoracja w ciszy. Bardzo serdecznie zapraszamy by wyciszyć swoje emocje i umocnić ducha.

Przypominamy, że w dniach 27 kwietnia do 6 maja 2023r., (długi weekend) organizujemy autokarową pielgrzymkę do sanktuariów Włoch. Pielgrzymi odwiedzą m.in. Padwe, Asyż, Cascia – miasto św. Rity, Rzym i audiencja z Pap. Franciszkiem
i wielkie bazyliki wiecznego miasta, Lanciano, Loreto, Wenecje. Na wyjazd wystarczy ważny ½ roku dowód osobisty. Zapraszamy, informacje w zakrystii a najwięcej u ks. Daniela. Zapisy do końca lutego. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego. Dziś i w przyszła niedzielę przed kościołem można nabyć także Przewodnik po Wielkim Poście, który przypomni sens tego wyjątkowego, świętego czasu. Cena tylko 5 zł.

Opublikowano wOgłoszenia