Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023r.

Dziś 19 marca kiedy wspominamy św. Józefa opiekuna i patrona rodzin. Niestety, niedziela wielkiego postu nie przyjmuje liturgicznych wspomnień, dlatego liturgicznie wspomnienie przezywać będziemy jutro. Św. Józef to wyjątkowy patron mężów i ojców. Jutro pamiętajmy o modlitwie w intencji mężczyzn.

Zakończyliśmy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadził ks. Sylwester Jaśkiewicz. Wydaje się, że był to czas kiedy poszukujący oddechu duchowego mogli znaleźć coś dla siebie. Dziękuję ks. Rekolekcjoniście, ks. Wikariuszom, Panu Marcinowi, Paniom Katechetkom, Pani Krysi za zaangażowanie w organizację rekolekcji. W tym roku współpraca zasługuje na szczere podziękowania. Dziękuję Rodzicom, Dyrekcji Szkół i Nauczycielom za stworzenie warunków dla dzieci i młodzieży. Jednocześnie należy mobilizować  tych, którzy z rekolekcji zrezygnowali, to zjawisko do którego nie powinniśmy przywyknąć.

Przypominamy, że każdego dnia poza niedzielą zapraszamy na wieczorną adorację przed Najświętszym Sakramentem w godz. 16.30 – 17.30 w ciszy.

W niedziele na godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali, a w piątki na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 17.00 dal dzieci a o godz. 18.30 dla dorosłych.

W najbliższy piątek dorosłych zapraszamy na wyjątkową, bo muzyczną drogę krzyżową. Rozważania poprowadzą Rodziny Domowego Kościoła a Przyjaciele naszej Parafii wraz z Panem Marcinem muzycznie, wręcz koncertowo dopełnią naszą modlitwę. Zaprośmy bliskich a także przyjaciół i znajomych na muzyczną drogę krzyżową.
Za dwa tygodnie w piątek 31 marca zapraszamy wieczorem na drogę krzyżową ulicami Pionek, a Wojownicy Maryi zapraszają na ekstremalną drogę krzyżową. Szczegóły na plakatach.    
Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego.         

25 marca w sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszej świątyni będą o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. W tym dniu w Kościele składamy deklaracje w obronie życia poczętego. To modlitwa przez
9 miesięcy co dzień 10-tkiem różańca. Deklaracje można zabrać już dziś i przynieść w sobotę do naszego kościoła. Prosimy, by deklaracje wzięły tylko osoby podejmujące duchową adopcje.   


Od dziś ministranci rozprowadzają palmy wielkanocne. Nabywając palmę w kościele wesprą Państwo młodzież która zbiera fundusze na wyjazd wakacyjny.        

 
W przyszła niedzielę będziemy mogli złożyć ofiarę na kwiaty i wystrój ołtarzy adoracji, ciemnicy i grobu Pańskiego.  

Opublikowano wOgłoszenia