Menu Zamknij

Ogłoszenia Duszpasterskie – XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2023r.

Drodzy Parafianie we wtorek rozpoczniemy miesiąc sierpień, miesiąc uroczystości Maryjnych oraz miesiąc abstynencji i trzeźwości, do której z serca zachęcamy. Ofiarujmy nasze wyrzeczenie w intencji osób z naszych rodzin, które mają problemy alkoholowe. Szczególnie proszę, by zwracać uwagę na zażywanie alkoholu przez osoby nieletnie a nawet dzieci. Nie bądźmy obojętni bo problem jest znaczny.

W tym tygodniu przypada 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30, wieczorem po Mszy św. spotkanie modlitewne z Odnową w Duchu Św. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 16.30 do 17.30. W sobotę zapraszamy Koła Żywego Różańca na Msze św. i comiesięczne spotkanie na godz. 7.00 a wieczorem po Mszy św. o godz. 18.00 Wojownicy Maryi zapraszają na różaniec i rozważania.

Drodzy Pątnicy, tegoroczna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z grupą nr 10, odbędzie się w dniach 5 – 13 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę w Sali pod plebanią od dziś po Mszach św, oraz od poniedziałku do piątku w godz. 18.30-19.30. Koszt tegorocznej pielgrzymki to 100zł. Zapisać możemy się także przez Internet. Szczegóły na naszej stronie internetowej. Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. o godz. 7.00 w kościele św. Barbary w sobotę 5 sierpnia. Bagaże można składać od godz. 6.00 na samochód bagażowy na parkingu obok kościoła. Tradycyjnie zapewniamy wodę do picia i gorący posiłek, prysznice na noclegach, ubezpieczenie. Istnieje możliwość powrotu autokarem. Informacje przy zapisach. Już dziś Dziękujemy Rycerzom Kolumba oraz Darczyńcom za okazane serce i pomoc w organizacji grupy nr 10. Osoby, które nie mogą pielgrzymować osobiście, zachęcamy do pielgrzymowania duchowego poprzez codzienny różaniec i obecność na Mszy św. Dla pielgrzymów duchowych przewidziany jest autokar który dowiezie chętnych na ostatni etap pielgrzymki już w Częstochowie. Chętnych prosimy by zapisywali się już od jutra w zakrystii. Koszt 70 zł. Prosimy, by nie zwlekać z zapisami na ostaną chwilę ponieważ rezerwacje autokaru mamy do czwartku. Od jutra do dnia wyjścia Pielgrzymów, pod obrazem Matki Bożej można składać intencje do modlitwy różańcowej na szlaku pielgrzymki. Prosimy przy okazji o symboliczne wsparcie pątników.

Kochani wiele osób dopytuje, więc z radością chcę poinformować, że nasza Parafia otrzymała dotacje na zewnętrzne prace renowacyjne i remontowe Kościoła dotacje w kwocie ponad 3400 000zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków – Polski Ład. Osobiście nie mam w zwyczaju ogłaszać takich informacji przed podpisaniem umowy, ale intensywnie trwają prace zmierzające do dokończenia dokumentacji by przedstawić dawny wygląd naszego kościoła a do tego potrzebna jest dokumentacja fotograficzna. W kronikach parafialnych nie ma wystarczającej ilości zdjęć, które mogłyby ułatwić ten proces. Zatem zwracam się do Was, drodzy Parafianie i Pionkowianie, z prośbą o odnalezienie swoich albumów i wyszukanie starych fotografii obrazujących głównie zewnętrzną stronę kościoła z bliska. Obrazy wnętrza będą również mile widziane. Obiecuję szybki zwrot fotografii. Zatem ucieszmy się projektem którego realizacja daj Boże spokojnie potrwa ok. 2 lat. Słowa podziękowania kieruję do Pana Starosty Waldemara Trelki, który w naszym imieniu wystąpił o dotacje i ochoczo wspiera to dzieło.

Dziś także, składam podziękowanie Panu Burmistrzowi za wydanie decyzji, oraz Dyrekcji i Pracownikom Eko-Pionki za wykonanie nowego podjazdu do kościoła od ul. Jana Pawła II. Złagodzony podjazd i naprawione wyrwy pozwolą na bezpieczny wjazd karawanów i osób starszych którzy mają przywilej wjazdu na kostkę obok kościoła.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny. Dziękujemy Misjonarzowi Ks. Mirosławowi Bujakowi za słowo krzepiące, życzymy Bożej opieki, zdrowia i ofiarności naszych Parafian. Kto zechce wesprzeć ks. Mirosława w posłudze znajdzie Go przed kościołem.

Opublikowano wOgłoszenia