Menu Zamknij

Ogłoszenia Duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła – 06.08.2023r.

Trwa Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z grupą nr 10. Pielgrzymuje ponad 95 osób. Pielgrzymi dziękują za opiekę i pomoc na trasie oraz wsparcie darczyńców. Mimo trudów związanych z pogodą są uśmiechnięci i najedzeni. Także już dziś wiemy, że pielgrzymuje więcej osób niż w roku ubiegłym.. Osoby, które nie mogą pielgrzymować osobiście, zachęcamy do pielgrzymowania duchowego. Codzienny Różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia i obecność na Mszy św. w łączności z pielgrzymami to okazja do wzrostu duchowego. 

Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na wejście Pielgrzymów w dniu 13 sierpnia. Dojedziemy na Górkę Przeprośną by chętni mogli przejść ostatni etap z grupą nr 10 a Ci którym siły na to nie pozwolą dojadą bezpośrednio do Częstochowy. Zapisy do środy włącznie. Cena 70zł. Wyjazd o godz. 5.50.

Dziś I niedziela miesiąca, wieczorem po Mszy św. zapraszamy na modlitwę wstawienniczą z Odnową w Duchu Św.

11 sierpnia z parafii św. Maksymiliana wyruszy pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Msza św. inaugurująca o godz. 7.00.      

14 sierpnia przypada wspomnienie liturgiczne św. Maksymiliana Marii Kolbego. Jest to dzień odpustu w parafii sąsiedniej. Ks. Wojciech zaprasza na sumę odpustową na godz. 18.00. Przed Mszą św. zostanie poświecona tablica upamiętniająca budowniczego i założyciela parafii św. Maksymiliana, ks. prał. Wacława Krzysztofika.

Intencja na miesiąc sierpień dla grup modlitewnych: O uwolnienie dla zniewolonych nałogami oraz o Boże wsparcie dla rodzin które z tego powodu przeżywają trudności.

W imieniu misjonarza ks. Mirosława składam podziękowania za wsparcie Jego pracy misyjnej. Łącznie złożyliście ofiarę w kwocie 6682zł. Jestem dumny z Waszej postawy.  

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny.

Opublikowano wOgłoszenia