Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne – XXVIII Niedziela Zwykła, 08.10.2023

W miesiącu październiku, zapraszamy serdecznie na nabożeństwa różańcowe.
W każdą niedzielę na godz. 17.15, natomiast od poniedziałku do soboty bezpośrednio po Mszy Św., tj. ok. godz. 18.30.

W piątek 13. października różaniec zakończymy procesją fatimską. Prosimy by w tym dniu przyjść ze świecami. Zgodnie z prośbą ks. Biskupa, modlić się będziemy w intencji Synodu powszechnego oraz naszej Ojczyzny.    
        
W najbliższą środę 11 października o godz. 11.00 na parkingu przy toaletach będzie odbiór elektrośmieci. Wszelaki sprzęt elektroniczny oraz AGD, duży i mały, można przywieść na parking od godz.9.00. Jest to akcja cykliczna wspierająca misjonarzy posługujących niemal na całym świecie. Nas to nie wiele kosztuje a wsparcie jest bardzo konkretne.

15 października w niedziele, przypada dzień dziecka utraconego. W tym dniu
w modlitwie różańcowej będziemy polecać Rodziców którzy przeżyli trudne doświadczenie straty. Zapraszamy do modlitwy.

 W niedzielę za tydzień 15 października przeżyjemy dzień Papieski, po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć stypendystów ofiarami do puszek.        

Potrzebujemy głosów męskich do chóru. Oczywiście żeńskie głosy też są mile widziane ale najpilniejszą potrzebą chóru są niskie głosy męskie, czyli basy. Chętnych prosimy
o kontakt z p. Marcinem – organistą lub można przyjść na próby, które odbywają się pod plebanią we wtorki o g. 19.15.     

Przyjmujemy intencje do modlitwy za zmarłych w tradycji Kościoła nazywane wypominkami oraz intencje Mszalne na rok 2024. Nie zwlekajmy.

Drodzy, przyszedł czas sprzątania cmentarzy, mamy prośbę by ograniczać ilość wiązanek na grobach ale w sposób szczególny zachęcamy by dać drugie życie świecom. Zabierzmy szklane oprawy do domu, wiele z nich można umyć i włożyć nowe wkłady. W ten sposób pomożemy przyrodzie, naszym portfelom  a zdecydowanie ograniczymy ilość śmieci.  

Bardzo dziękuję za złożone dziś na tacę oraz indywidualnie ofiary na potrzeby kościoła,
na kwotę 700zł. Zostały zakupione nowe ornaty koloru zielonego. Stare zielone ornaty noszą już oznaki zmęczenia, dlatego je podmienimy.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny.        
        
18 października za tydzień w środę od godziny 12:00 do 16:00  planowany jest dzień otwarty Szpitala w Pionkach przy ul. Niepodległości 1. W tym dniu zaplanowano pokazanie nowego pawilonu. Podczas dnia otwartego będzie można również dokonać pomiaru glukozy, ciśnienia tętniczego krwi i saturacji będą również ustawione dwie wagi do pomiaru masy ciała i wzrostu + obliczenia BMI. Dyrekcja Szpitala w Pionkach zaprasza wszystkich mieszkańców Pionek i okolic.

Opublikowano wOgłoszenia