Menu Zamknij

Wypominki 2023/2024 – miłosierny obowiązek!

Od jutra będziemy przyjmować intencje do modlitwy za zmarłych w tradycji Kościoła nazywane wypominkami. Modlitwa za zmarłych  to nasz duchowy obowiązek, to wyraz naszej miłości do tych, których kochamy. To także swoista spłata długu wobec tych, którzy uczyli nas modlitwy i miłości do Pana Boga. Za życia jesteśmy w stanie wiele naprawić ale po śmierci dusza cierpiąca w czyśćcu czeka na Boże miłosierdzie i na naszą modlitwę.
Wypominki będziemy przyjmować jednorazowe, półroczne oraz całoroczne. Dusze w jednorazowych wypominkach będą polecane w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych podczas wieczornej modlitwy różańcowej.
Nowe wypominki czytane będą od pierwszej niedzieli listopada przez rok lub pół roku, zgodnie z wolą zamawiającego. Podczas składania intencji zostaniecie poinformowani którego dnia oktawy będą odczytane, by każdy składający mógł się pomodlić za swoich bliskich. Prosimy o czytelne pismo, jeśli to możliwe na komputerze. W Dzień Zaduszny, 2 listopada na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Osieroconych, którzy w tym roku pożegnali kogoś bliskiego. Wspólnie będziemy się za nich modlić. Ktoś z rodziny niech przyniesie na Mszę św. świece, by zapalić gdy usłyszy imię osoby zmarłej. Po Mszy św. odmówimy różaniec za wspomnianych Zmarłych.

Opublikowano wAktualności