Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne – XXVII Niedziela Zwykła, 1.10.2023r.

Rozpoczęliśmy miesiąc październik, zapraszamy serdecznie na nabożeństwa różańcowe dziś i w każdą niedzielę na godz. 17.15, natomiast od poniedziałku do soboty bezpośrednio po Mszy Św., tj. ok. godz. 18.30. Dziś Różaniec poprowadzi Odnowa w Duchu Św.

7 października przypada święto Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Msze św. wg porządku powszedniego; podczas Mszy św. o godzinie 18.00 zostaną poświęcone różańce dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej i to one poprowadzą po raz pierwszy różaniec. Po różańcu procesja z Najświętszym Sakramentem i krótkie spotkanie z Rodzicami dzieci w kościele.          

W sobotę o godz. 8.45 grupa pielgrzymów wraz z Rodziną Różańcową wyruszy na pielgrzymkę do Wysokiego Koła.

W pierwszą sobotę członków Kół Żywego Różańca którzy nie wybierają się na pielgrzymkę zapraszamy Mszę św. o godz. 7.00.

W tym tygodniu wypada  I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek z racji różańca nie będzie adoracji o 16.30, chętnych zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe a po nabożeństwie Odnowa w Duch Świętym będzie miała adorację połączoną z modlitwą wstawienniczą. 

W pierwszy piątek spowiedź od godz. 16.30 do 17.30.

Intencja na miesiąc październik dla grup parafialnych: Modlitwa o uświęcenie, a kiedy trzeba o nawrócenie małżonków i rodziców, by swoją postawą prowadzili swoje dzieci do Boga.

Od jutra będziemy przyjmować intencje do modlitwy za zmarłych w tradycji Kościoła nazywane wypominkami. Modlitwa za zmarłych  to nasz duchowy obowiązek, to wyraz naszej miłości do tych, których kochamy. To także swoista spłata długu wobec tych, którzy uczyli nas modlitwy i miłości do Pana Boga. Za życia jesteśmy w stanie wiele naprawić ale po śmierci dusza cierpiąca w czyśćcu czeka na Boże miłosierdzie i na naszą modlitwę. Wypominki będziemy przyjmować jednorazowe, półroczne oraz całoroczne. Dusze w jednorazowych wypominkach będą polecane w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych podczas modlitwy różańcowej. Podczas składania intencji zostaniecie poinformowani którego dnia oktawy będą odczytane by każdy składający mógł się pomodlić za swoich bliskich. Prosimy o czytelne pismo, jeśli to możliwe na komputerze. W Dzień Zaduszny, 2 listopada na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Osieroconych, którzy w tym roku pożegnali kogoś bliskiego. Wspólnie będziemy się za nich modlić.      

W dniach 15-21 stycznia 2024r. ks. Mariusz Wincewicz organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapisy i bliższe informacje w parafii NMP Królowej Polski w Pionkach.

Zachęcamy do czytania Prasy katolickiej.

Opublikowano wOgłoszenia