Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne – XXX Niedziela Zwykła, 29.10.2023

Wojownikom Maryi oraz Rodzinie Różańcowej dziękuję za organizację wczorajszego różańca ulicami Pionek. Wszystkim wiernym dziękuję za liczną obecność i modlitwę w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie.


Kończy się miesiąc październik a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy dziś  na godz. 17.15, jutro i we wtorek na godz. 18.30 na różaniec. Dziękuję Wszystkim Parafianom i Gościom za obecność podczas modlitwy. Księżom, Katechetom, Opiekunom, Rodzicom, Panu Marcinowi, Pani Krystynie dziękuję za pomoc w organizacji nabożeństw. Wyjątkowe zaangażowanie i postawę należy zauważyć wobec kilku ministrantów, którzy byli z nami prawie każdego dnia.      
                  

W kancelarii Parafialnej nadal przyjmujemy intencje mszalne oraz intencje do modlitwy za zmarłych w tradycji Kościoła nazywane wypominkami. Dusze w jednorazowych wypominkach będą polecane w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych podczas  modlitwy różańcowej w dni powszednie godz.18.30 a w niedziele 5 listopada o 17.15.
W Uroczystość Wszystkich Świętych w świątyni Msze św. będą celebrowane wg porządku niedzielnego z wyjątkiem sumy. Msza o godz. 12.00 będzie celebrowana na cmentarzach pionkowkich. Ok. godz. 11.45 zostaną odczytane wypominki.  
2 listopada porządek Mszy św. o godz. 7.00, 10.00, 18.00. W tym dniu szczególną modlitwą otoczymy zmarłych którzy
z naszej wspólnoty parafialnej odeszli w ostatnim roku od listopada 2022r. Przywołamy ich z imienia i nazwiska. Jeśli ktoś ma życzenie by przywołać osobę zmarłą której pogrzeb odbył się w innym kościele, prosimy o dostarczenie kartki z imieniem i nazwiskiem przed Mszą św. Na ten wieczór pełen wzruszającej i modlitwy zapraszamy osierocone rodziny, przyjaciół znajomych ze świecami na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. odprawimy nabożeństwo różańcowe
w intencji wspominanych zmarłych.   

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek od godz. 16.30 do Mszy św. będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, a bezpośrednio po różańcu zapraszamy do modlitwy wieczornej z Odnową
w Duchu Św. W piątek zachęcamy do spowiedzi i Komunii Św. wynagradzającej. Spowiedź podczas porannej Mszy Św.
a wieczorem od godz. 16.30 do 17.30.
W sobotę na Mszę św. o godz. 7.00 i comiesięczne spotkanie zapraszamy Członków KŻR. Wieczorem Mszę św.
i różaniec przeżyjemy z Wojownikami Maryi.   

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są również do nabycia kalendarze diecezji radomskiej.

Słowa wdzięczności kieruję do ks. Biskupa Marka, dziękujemy za obecność, słowo krzepiące, dziękuję za wspólnotę stołu i inspiracje. Już dziś zapraszamy ks. Biskupa na kolejne uroczystości. Jak Bóg pozwoli, to spotkamy się ponownie
4 grudnia. Wszystkich chętnych zapraszamy dziś na godz. 14.00 do wspólnej modlitwy za zmarłych lezących na pionkowskich cmentarzach. Zgromadzimy się przy ołtarzu polowym na „Górce Zasłużonych”.

Opublikowano wOgłoszenia