Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne – XXXI Niedziela Zwykła, 5.11.2022

Dusze w jednorazowych wypominkach będą polecane podczas dzisiejszej modlitwy różańcowej o godz.17.15 oraz
w kolejne dni oktawy o 18.30. W środę modlitwą za zmarłe siostry zakonne i zmarłych księży którzy pracowali w naszej parafii zakończymy oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych.   

W sobotę 11 Listopada obchodzić będziemy rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli austriackiej, pruskiej i rosyjskiej. Jest to okazja do dziękczynienia i modlitwy w trudnych czasach. Zapraszamy serdecznie na Msze Św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Msza św. w  intencji naszej Ojczyzny w naszej świątyni odbędą się
o godz. 10.00, po Mszy Św. przejdziemy pod „Legionówkę”, gdzie złożymy kwiaty a o godz.12.00 odśpiewany zostanie hymn Polski.

11 listopada będziemy Bogu dziękować za obecność w naszej wspólnocie Pana Marcina, naszego organisty z racji Jego imienin.  Szczególnie polecać będziemy Solenizanta  podczas Mszy Św. o godz. 18.00

Słowa wdzięczności kieruję do Pana Janusza Górskiego, który wraz z Pracownikami wykonał regały na cmentarz na dobre świece których już nie chcemy na grobach. Regały znajdziemy przy wyjściach z cmentarza przy trzech bramach. Prosimy, by niechciane znicze będące w dobrym stanie, ustawić na regałach, a każdy kto zechce wziąć taki znicz niech czuje się zachęcony. W ten sposób liczymy na ograniczenie wyrzucanych zniczy. Uczmy się dać świecy drugie życie.     

Nadal trwa remont kraty w kruchcie kościoła. Prosimy o cierpliwość. Z każdym dniem przybliżamy się do końca remontu ale w tym tygodniu kościół nadal będzie zamknięty.

Serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom którzy przyczynili się do doniosłego przeżycia wizytacji kanonicznej ks. Bpa Marka Solarczyka, który serdecznie dziękuję za wspólnie przeżyty czas. Dziękuję kapłanom, osobom które witały ks. Bpa, dziękuję ministrantom, p. Marcinowi, scholi i chórzystom, przedstawicielom grup parafialnych oraz Oazie na szczeblu diecezjalnym, za piękną oprawę liturgii. Dziękuję katechetom, dzieciom i młodzieży za zaangażowanie. Dziękuję osobom które wraz z P. Krystyną zadbały o piękno świątyni.  Dziękuję że jesteście i tworzycie piękno wspólnoty Parafialnej. Niech Pan Wam błogosławi.        
        

 Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego i  kalendarzy.

Opublikowano wOgłoszenia