Menu Zamknij

Pielgrzymka do Włoch

 DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników w Parafii we wczesnych godzinach rannych (godz. 3.00), wyjazd i przejazd tranzytowy przez Polskę, Czechy i Austrię. Po drodze krótkie postoje. Obiadokolacja i nocleg w ok. Treviso / Padwy we Włoszech.

DZIEŃ 2 ORVIETO

Po śniadaniu przejazd w stronę Toskanii, gdzie odwiedzimy ORVIETO. Wjazd i spacer po położonym na wulkanicznym wzgórzu miasteczku słynącym z najpiękniejszej w regionie Katedry – Duomo di Orvieto (La Basilica Cattedrale di Santa Maria Assunta). Orvieto to miejsce, w którym narodziła się tradycja obchodzenia Święta Bożego Ciała w związku z mającym nieopodal miejsce Cudem Eucharystycznym z 1263 r. (inspiracja i przyczyna budowy katedry). Msza święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Rzymu.

DZIEŃ 3 RZYM – WATYKAN (AUDIENCJA GENERALNA)

Śniadanie, przejazd do Rzymu, msza święta i udział w Audiencji Generalnej na Placu Świętego Piotra lub Auli Papieża Pawła VI (pod warunkiem obecności Ojca Świętego w Rzymie). Wejście do Bazyliki św. Piotra (opcjonalnie kolejnego dnia), modlitwa przy grobie Jana Pawła II w kaplicy św. Sebastiana i zwiedzanie Bazyliki. Następnie dalsze zwiedzanie Wiecznego Miasta z przewodnikiem. Zobaczymy m.in. Rzym Barokowy: Plac Wenecki, Panteon, Piazza Navona, Plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi oraz Fontanna di Trevi. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 RZYM – WATYKAN

Śniadanie, po którym przejazd do Rzymu i zwiedzanie miasta. Zobaczymy m.in. Rzym Starożytny (zwiedzanie zabytków z zewnątrz): Koloseum, Forum Romanum, Kapitol. Nawiedzimy także rzymskie świątynie – Bazylikę Papieską św. Jana na Lateranie oraz Bazylikę Matki Bożej Większej. Msza święta. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5 MONTE CASSINO

Śniadanie, po którym udamy się na Monte Cassino do Opactwa Benedyktynów, na które m.in. składa się Klasztor i Bazylika z grobem św. Benedykta i św. Scholastyki. Na polskim cmentarzu wojskowym oddamy cześć poległym żołnierzom i ich dowódcy – Gen. Andersowi. Msza święta i przejazd do hotelu w San Giovanni Rotondo. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6 SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT ANGELO

Śniadanie, po którym pobyt w San Giovanni Rotondo, gdzie po mszy świętej poznamy sanktuarium św. Ojca Pio i miejsca z nim związane (m.in. grób Ojca Pio, kościół, muzeum, cela, krucyfiks, konfesjonał, Droga Krzyżowa w parku, Szpital Ulgi w Cierpieniu). Za życia O. Pio dostawał tysiące listów z prośbami o modlitwę i wstawiennictwo, także od Karola Wojtyły; którego prośba dotyczyła chorej na raka przyjaciółki i została wysłuchana. Następnie przejazd do Monte Sant’ Angelo i nawiedzenie „Niebiańskiej Bazyliki” – Sanktuarium zbudowanego nad grotą, w której ukazał się Święty Michał Archanioł. Czas wolny na spacer po przepięknym kamiennym miasteczku (wpis na Listę UNESCO) i podziwianie widoków na Zatokę Manfredońską. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. Możliwość udziału w wieczornym nabożeństwie różańcowym w Sanktuarium o. Pio.

DZIEŃ 7 MANOPELLO – LORETO

Śniadanie, po którym przejazd do Sanktuarium Świętego Oblicza w Manopello, gdzie przechowywana jest tzw. chusta św. Weroniki z obliczem Chrystusa, uważana w rzeczywistości za chustę z grobu Chrystusa, na której utrwalił się wizerunek Zbawiciela w chwili Zmartwychwstania. Następnie przejazd do Loreto i zwiedzanie położnej na wzgórzu Bazyliki Loretańskiej z Domkiem Świętej Rodziny, który został przeniesiony tutaj w XIII wieku z Nazaretu. Modlitwa i zaduma na cmentarzu poległych polskich żołnierzy u podnóża Bazyliki Loretańskiej. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Asyżu.

DZIEŃ 8 ASYŻ

Śniadanie, po którym udamy się do Asyżu na zwiedzanie: Bazylika św. Franciszka, gdzie złożone jest ciało św. Franciszka. Następnie Bazylika Matki Bożej Anielskiej z Ogrodem Różanym, Kaplicą Śmierci Franciszka – Transito i kościółkiem we wnętrzu – Porcjunkulą, podarowanym Franciszkowi przez benedyktynów, który własnoręcznie odbudował. To tutaj w 1216 roku Franciszkowi objawił się Pan Jezus, który obiecał zakonnikowi odpust zupełny dla wszystkich, którzy po spowiedzi i przyjęciu Komunii Świętej odwiedzą kapliczkę. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Padwy / Treviso.

DZIEŃ 9 POWRÓT

Msza święta, wczesne śniadanie i wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Austrię i Czechy. Powrót na miejsce zbiórki w okolicach lub tuż po północy.

CENA (uzależniona od liczby osób):

grupa >49 os.: 1390 zł + 450 Euro, > 43 os.: 1490 zł + 450 Euro, > 37 os.: 1640 zł + 450 Euro, >32 os. 1860 zł + 450 Euro

Cena obejmuje:

– Przejazdy wygodnym autokarem turystycznym;

– Zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2,3,4-os. z łazienkami);

– Wyżywienie: 8 śniadań kontynentalnych wzmocnionych, 8 obiadokolacji serwowanych typu włoskiego (2 dania z dodatkami, deser, woda);

– Opiekę i informację turystyczną pilota;

– Ubezpieczenie: KL do 20 000 EUR, NNW do 15.000 PLN, bagaż podróżny do 1.500 PLN. Obowiązują warunki ubezpieczenia Signal Iduna.

Cena nie obejmuje:

– Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za usługę obowiązkowych przewodników miejskich, wypożyczenie zestawów tour-guide, opłat za komunikację miejską lub opłat wjazdowych do miast – tzw. check-pointy, opłat klimatycznych i inne (na ten cel należy posiadać ok. 120 €/os. – płatne u pilota w autokarze, nie podlega rozliczeniu);

– Obowiązkową składkę na TFG i TFP (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy) w wysokości 20 zł/os.;

– Napojów do obiadokolacji: woda / wino / soki (dodatkowo płatne w restauracjach hotelowych),

– Ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji (na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą od 3 % ceny wyjazdu w zależności od opcji ubezpieczenia – informacje na formularzach zgłoszenia; chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 7 dni od daty zapisu na pielgrzymkę),

– Dopłaty do pokoju jednoosobowego (180 euro – po potwierdzeniu dostępności)

Uwagi:

Dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty (ważny min. 90 dni od daty powrotu do kraju).

Jest to program pielgrzymkowy realizowany pod opieką Kapłana z możliwością udziału w codziennej Mszy Świętej.

– Program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w zakresie kolejności odwiedzanych miejsc (kolejność ustala pilot w porozumieniu z lokalnymi przewodnikami).

– W sytuacji gdy uczestnikiem pielgrzymki jest osoba nieletnia, która podróżować będzie pod opieką osoby niebędącej jej prawnym opiekunem niezbędne jest posiadanie pisemnego zezwolenia rodziców na podróż z podaniem dokładnych danych osoby nieletniej, danych opiekuna/opiekunów pod opieką których osoba nieletnia będzie podróżować, rodziców (prawnych opiekunów) oraz daty, celu i miejsca podróży. Oświadczenie musi być przetłumaczone na język angielski lub włoski.

ZAPISY ODBYWAJĄ SIĘ U KS. DANIELA WIRASZKI POPRZEZ WYPEŁNIENIE FORMULARZA I WPŁATĘ ZALICZKI W WYSOKOŚCI 1020 zł / os.

Opublikowano wAktualności