Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Adwentu, 03.12.2023

Ks. Przemkowi Wójcikowi dziękuję za modlitwę i  krzepiące Słowo Boże.
             
Zapraszamy na Roraty dzieci, młodzież i dorosłych na Msze św. przeżywane wraz z Maryją każdego dnia poza niedzielą na godz. 6.30. W adwencie w dni pracujące nie ma Mszy
o godz.7.00. Niech Was nie zabraknie. Dla wytrwałych dzieci będą nagrody. Dziękujemy też Sponsorce za piękną figurkę Matki Bożej wraz z walizką transportową.

Jutro 4 grudnia, będziemy przeżywać liturgicznie Uroczystość Św. Barbary. Na Roraty zapowiedział się J.E. ks. Biskup Marek Solarczyk, zapraszamy do spotkania z naszym Pasterzem który w imieniu Pap. Franciszka otworzy rok jubileuszowy.program w oddzielnej zakładce.  (zgodnie z zaleceniem ks. Bpa Marka odczytam teraz dekret do publicznej wiadomości oraz program jutrzejszej uroczystości)

8 grudnia w piątek, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.  Msze św. w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 6.30, 10.00 i 18.00. Podczas Mszy św. wieczornej zostaną poświęcone medaliki dla dzieci klas III, w ramach przygotowania do przyjęcia I Komunii św. 
Po Mszy o 18.00  przeżyjemy wyjątkowe nabożeństwo ku czci Matki Bożej rodem z chrześcijańskich kościołów wschodnich – będziemy z chórem Akatyst.  Szczególnie zapraszamy mamy w ciąży oraz kobiety starające się o dziecko. Natomiast w południe zapraszamy na Godzinę Łaski.

Dziś na Mszy o godz. 7.00, zostały poświecone opłatki na stół wigilijny. Zachęcamy by nabywać opłatek dla siebie oraz dla niewychodzących sąsiadów w tylko świątyni. Są do nabycia dziś pod chórem i każdego dnia w zakrystii po Mszach św.. Również Caritas dostarczyła świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta szlachetna inicjatywa bardzo realnie wspiera dzieła Caritas radomskiej. Cena małej świecy to 10zł. a trzech wzorów większej świecy to 20 zł. Zachęcamy do nabycia książeczek które pomogą przeżyć adoracje oraz figurki Jezuska na stół

W przeddzień patrona naszej Parafii kieruje serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wspierają inicjatywy remontowe oraz utrzymanie naszej parafii. Jestem wdzięczny za każdy dar serca i okazaną życzliwość.  Dziękuję też Panu Januszowi Górskiemu i Jego Pracownikom za remont kraty w nawie głównej. Warto byście przyjrzeli się wyeksponowanym elementom i delikatnie przymykajmy drzwi, by utrzymać ciepło w kościele.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Obok Gościa Niedzielnego można nabyć pierwszy nr wyjątkowej serii o historii Kościoła w cenie 12zł.

Opublikowano wOgłoszenia