Menu Zamknij

Ogłodzenia parafialne – II Niedziela Adwentu, 10.12.2023

Słowa podziękowania kieruję do wszystkich którzy skorzystali z dnia łaski i odpustu, zapraszamy ponownie 4 każdego dnia miesiąca. Niech ta świątynia napełnia się ludźmi wiary, którzy wyproszą łaski. Dziękuję kapłanom za posługę sakramentalną, wszystkim animującym modlitwy i tradycyjnie p. Krystynie oraz p. Marcinowi.

W tym miesiącu grupy modlitewne proszone są by modlić się za Dusze w czyśćcu cierpiące.         

8 grudnia wieczorem nasz chór pod ręką wytrawnego dyrygenta Mistrza Marcina, wykonał w cudowny sposób Akatyst. Niech żałują Ci którzy nie dali się przekonać. Dziękujemy za piękny dar modlitwy. Wnieśliście bardzo dużo piękna. Prosimy o nowe projekty.           

Ponawiamy zaproszenie na Roraty, szczególnie dla tych, którym jeszcze nie udało się wstać! Gratulujemy dzielnym dzieciakom i cieszymy się każdym z Was. Zapraszamy każdego dnia poza niedzielą o godz. 6.30.

 Zachęcamy by nabywać opłatek dla w świątyni. Są do nabycia dziś pod chórem
i każdego dnia w zakrystii po mszach.  
 W imieniu Caritas zachęcamy by nabywać świece. Cena małej świecy to 10zł. a trzech wzorów większej świecy to 20 zł.

13 grudnia przypada 42 rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Pamiętajmy w modlitwie
o naszej Ojczyźnie i wszystkich, którzy ucierpieli w tym czasie.      

14 grudnia w czwartek w naszej parafii przeżyjemy spowiedź. Choć wydaje się szybko, to w tym roku adwent jest wyjątkowo krótki. Po spowiedzi zostanie dobry tydzień do świąt. Program SPOWIEDZI9.00-11.00 oraz 16.00 – 18.30 (przerwa 17.30-18.00).          
Msza św. – godz. 10.00 – dla starszych i chorych, połączona a udzieleniem Sakramentu Chorych

15 grudnia wieczorem będziemy modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego
a 16 grudnia wieczorem będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

Wyrażam wdzięczność Rycerzom Kolumna którzy w dniu wczorajszym zbudowali Szopkę Bożonarodzeniową przy Urzędzie Miasta. Żonom Rycerzy dziękujemy za makijaż i nowe stroje dla figur. Serdecznie zachęcamy Parafian do udekorowania choinek przy żłóbku. Można powiesić ozdobioną własnoręcznie bombkę, lub inną ozdobę. To nasze święta i nasza Szopka w naszym miejscu na Ponikowskiej ziemi. Bądźcie także strażnikami tego miejsca.          

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest nowy nr Gościa. Zainteresowaniem cieszy się nowa seria z Historią Kościoła. Dowieziono nam kilka egzemplarzy, cena 12 zł.

W środę 20 grudnia po Mszy św. wieczornej zapraszam do chętnych do strojenia choinek.  Panów prosimy o obsadzenie drzewek i ustawienie w świątyni a panie, młodzież ministrantów, scholanki, oaze, prosimy o pomoc w ubraniu choinek      W piątek – 22 grudnia udamy się do chorych z Sakramentami od godz. 8.00. Prosimy zapisywać chętnych w zakrystii.         

Dziś przed kościołem harcerze ZHR rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Można się zaopatrzyć za dobrowolną ofiarę. 
Ks. Daniel zaprasza na pielgrzymkę do Włoch. Konieczna jest deklaracja do końca grudnia. Gorąco zapraszamy.

Opublikowano wOgłoszenia