Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne – VI Niedziela Zwykła 11.02.2024r.

Drodzy Siostry i Bracia, Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu, który stanowi zachętę do modlitwy, pokuty i wstrzemięźliwości rozpoczniemy Wielki Post.  Widzimy coraz więcej ludzi młodych uzależnionych od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych. Gorąco prosimy by ten tydzień oraz czas Wielkiego Postu był okazją do refleksji, do walki z nałogami swoimi oraz naszych bliskich. Problemem społecznym jest nasze przyzwolenie na systematyczne stosowanie używek. Pomyślmy także o naszych postanowieniach i wyrzeczeniach na czas Wielkiego Postu.

Najbliższa środa, to Środa Popielcowa, którą rozpoczniemy Wielki Post. W tym dniu, zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. W środę obowiązuje post ilościowy i jakościowy. Ci, którym stan zdrowia pozwala, jedzą trzy posiłki dziennie w tym jeden do syta. Ten dzień zgodnie z zachętą Konferencji Episkopatu Polski będzie dniem jałmużny wielkopostnej. Po Mszach św. Ofiarami do puszek wesprzemy umęczoną Ukrainę. Mamy rożne odczucia a tam jest mnóstwo ludzi utrudzonych i naznaczonych skrajnym ubóstwem.

W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci na godz. 16.45
a dla dorosłych i młodzieży bezpośrednio po Mszy św., tj. ok. godz. 18.30.

W każdą niedzielę postu o godz. 17.00 będą nabożeństwa Gorzkich Żali dopełnione katechezą.

W czwartek 15 dzień miesiąca, Mszę św. o godz. 18.00 zakończymy Koronką do Miłosierdzia Bożego.

W najbliższy piątek Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy Noc modlitwy o błogosławieństwo dla Polski, naszej Ojczyzny za przyczyną Jana Pawła II. Nie jest to spotkanie przeciwko komuś a dla wszystkich którym powierzono losy Polski, jest to czas modlitwy za nasze rodziny, za młodych ludzi. Cała noc przepełniona modlitwą. Szczegóły na plakatach i na naszej stronie internetowej.

Bardzo serdecznie dziękuję za składane ofiary na fundusz remontowy w naszej świątyni. Kończymy proces przygotowania dokumentacji projektowej na remont elewacji i dachu naszego kościoła. Zostały zamontowane drzwi wewnętrzne w nawach bocznych. Po waszej prawej stronie, drzwi wprowadzą nas na symboliczną drogę Miłosierdzia którą w przyszłości zwieńczy ołtarz Miłosierdzia Bożego. Natomiast lewe drzwi prowadza drogą Maryi do kaplicy Maryjnej. Zwróćmy uwagę na system drzwi które posiadają samodomykacze i nie trzeba za wszelką cenę ich dociskać. Domką się same. Czekamy jeszcze na ostateczne regulacje i za tydzień podsumujemy całą inwestycje.   

W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych, niech dzisiejszy dzień będzie okazją do odwiedzin ludzi starszych, samotnych i chorych.

Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego. W aktualnym numerze artykuły o Wielkim Poście.

Opublikowano wOgłoszenia