Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne – Niedziela Palmowa 2024

Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Wielki Tydzień Męki Pańskiej.
Dziś, na godz. 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast, na godz. 19.00, zapraszamy na Koncert pieśni Wielkopostnych w wykonaniu zespółu wokalno – instrumentalnego GAUDEAMUS. Zespół zagrał kilkaset koncertów w kraju i za granicą: m.in. w Castel Gandolfo dla Papieża Jana Pawła II. Szesnastu muzyków zaprasza na wieczór modlitwy. WSTĘP WOLNY. 

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia obchodzona jest w Kościele tradycyjnie dokładnie 9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem – w dniu 25 marca. W roku 2024 tego dnia przypada wielki poniedziałek mający wyjątkową rangę w roku liturgicznym. Normy kościelne związane z kalendarzem liturgicznym wskazują, że obchód w randze uroczystości – a więc także Zwiastowanie Pańskie – nie może przypadać w Wielkim Tygodniu, ani też w Oktawie Wielkanocy. Dlatego uroczystość liturgicznie została przeniesiona na poniedziałek po Święcie Miłosierdzia Bożego, 8 kwietnia br. Jednak prosimy wszystkich, którzy planują objęcie modlitwą dzieci poczęte by podjąć to wyzwanie już od jutra.   

Jutro o godz. 16.30 rozpocznie się godzinna adoracja do 17.30 kiedy odprawimy Mszę św. w intencji Ojczyzny. Natomiast w wielką środę adoracją o 16.30 Apostolat Maryjny rozpocznie comiesięczne spotkanie modlitewne, które w tym miesiącu zakończy się Mszą św o godz. 17.30.

Drodzy Parafianie i Sympatycy, chciejmy zaplanować obowiązki, aby wziąć udział w liturgii i w adoracjach w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę.  Liturgia w te dni rozpoczynać się będzie o godz. 18.00. Nie ma w tych dniach żadnych mszy św. w godzinach rannych. Nie udziela się też Komunii Św. poza liturgią.

W Wielki Czwartek, Mszę św. dziękczynną za dar Eucharystii i Kapłaństwa, celebrować będą księża o godz. 18.00. Na tej Mszy odbędzie się obrzęd obmycia nóg. Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do kaplicy adoracji zwanej Ciemnicą.      
Adorację rozpocznie młodzież oazowa wraz ze scholą ok. godz. 20.00. Od godz. 21.00 adoracje poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. Koniec adoracji – o godz. 22.00.

W Wielki Piątek od godz. 7.00 rano adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy.
Na godz. 8.00 zapraszam Koła Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego do godz. 10.00.        
O godz. 10.00 adoracja dzieci szkolnych ze Szk. Podst. nr 1.                           
Adoracja Stowarzyszenia Niepełnosprawnych o godz. 14.00.                            
Po Koronce do Miłosierdzia Bożego ok. godz. 15.10 adoracja Rycerzy Kolumba, Rycerzy Jana PawłaII.                                                                                                         
Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa o godz. 17.00,                                            
O godz. 18.00  Nabożeństwo Meki Pańskiej  z uczczeniem Krzyża Chrystusowego.  Po nabożeństwie zostaną odśpiewane Gorzkie Żale, po czym nastąpi adoracja w ciszy do godz. 21.00 kiedy adorować będą Harcerze ZHR. O godz. 21.30 wymarsz na leśną, harcerską Drogę Krzyżową do Puszczy Kozienickiej.                                                                                 
Od 21.30 adoracje poprowadzą rodziny Domowego Kościoła. Koniec adoracji o 22.30.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły: tzn. spożywamy 3 posiłki bezmięsne, w tym raz do syta. Taca z Wielkiego Piątku zbierana podczas adoracji krzyża, będzie przekazana na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów wielkanocnych: w kościele od godz. 8.30 do 12.00. Na Płachty i Wincentów pojedzie ksiądz o godz. 9.00.    
Adoracja Chrystusa w Grobie Pańskim od godz. 7.00 do 18.00.
Wieczorem, na liturgię paschalną przynosimy zabezpieczone świece. W sobotę wieczorem na adoracje zapraszamy wszystkich Parafian. Koniec adoracji wyjątkowo o godz. 21.00. Pamiętajmy, że w nocy z soboty na niedziele będzie zmiana czasu. 

Za tydzień – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o 6.00 rano. Prosimy o pomoc w przygotowaniu procesji. Zapraszamy mężczyzn do niesienia sztandarów i chorągwi, panie – do niesienia feretronów i świec.      
W niedziele nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00, pozostałe Msze Św. bez zmian. W poniedziałek wielkanocny Msze Św. wg porządku niedzielnego.

Zbiórki ministrantów w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę
o godz. 9.00.
Prosimy Rodziców o mobilizacje chłopców.          

W tym tygodniu kancelaria będzie czynna do środy włącznie.

Do chorych udamy się we wtorek  od godz. 8.00. Zapisy w zakrystii po Mszach św.

Przed kościołem zbierane są dziś ofiary na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.

Do nabycia jest Gość Niedzielny.      
Pani Katechetce Anicie oraz dzieciom z klas III dziękujemy za przesympatyczną akcję wychowawczą – Kartka Świąteczna. Jesteśmy z Was dumni. Dziękujemy

Serdecznie dziękuję osobom które włączyły się w organizacje Drogi Krzyżowej ulicami Pionek, oraz wzięły w niej udział. Słowa wdzięczności kieruję również do pionkowskiej Policji, za zabezpieczenie trasy przemarszu pątników oraz za życzliwość nam okazaną.

Opublikowano wOgłoszenia