Menu Zamknij

TRIDUUM PASCHALNE

Drodzy Parafianie i Sympatycy, chciejmy zaplanować obowiązki, aby wziąć udział w liturgii i w adoracjach w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę.  Liturgia w te dni rozpoczynać się będzie o godz. 18.00. Nie ma w tych dniach żadnych mszy św. w godzinach rannych. Nie udziela się też Komunii Św. poza liturgią.

W Wielki Czwartek, Mszę św. dziękczynną za dar Eucharystii i Kapłaństwa, celebrować będą księża o godz. 18.00. Na tej Mszy odbędzie się obrzęd obmycia nóg. Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do kaplicy adoracji zwanej Ciemnicą.      
Adorację rozpocznie młodzież oazowa wraz ze scholą ok. godz. 20.00. Od godz. 21.00 adoracje poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. Koniec adoracji – o godz. 22.00.

W Wielki Piątek od godz. 7.00 rano adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy.
Na godz. 8.00 zapraszam Koła Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego do godz. 10.00.        
O godz. 10.00 adoracja dzieci szkolnych ze Szk. Podst. nr 1.                           
Adoracja Stowarzyszenia Niepełnosprawnych o godz. 14.00.                            
Po Koronce do Miłosierdzia Bożego ok. godz. 15.10 adoracja Rycerzy Kolumba, Rycerzy Jana Pawła II.                                                                                                         
Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa o godz. 17.00,                                            
O godz. 18.00  Nabożeństwo Meki Pańskiej  z uczczeniem Krzyża Chrystusowego.  Po nabożeństwie zostaną odśpiewane Gorzkie Żale, po czym nastąpi adoracja w ciszy do godz. 21.00 kiedy adorować będą Harcerze ZHR. O godz. 21.30 wymarsz na leśną, harcerską Drogę Krzyżową do Puszczy Kozienickiej.                                                                                 
Od 21.30 adoracje poprowadzą rodziny Domowego Kościoła. Koniec adoracji o 22.30.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły: tzn. spożywamy 3 posiłki bezmięsne, w tym raz do syta. Taca z Wielkiego Piątku zbierana podczas adoracji krzyża, będzie przekazana na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów wielkanocnych: w kościele od godz. 8.30 do 12.00. Na Płachty i Wincentów pojedzie ksiądz o godz. 9.00.    
Adoracja Chrystusa w Grobie Pańskim od godz. 7.00 do 18.00.
Wieczorem, na liturgię paschalną przynosimy zabezpieczone świece. W sobotę wieczorem na adoracje zapraszamy wszystkich Parafian. Koniec adoracji wyjątkowo o godz. 21.00. Pamiętajmy, że w nocy z soboty na niedziele będzie zmiana czasu. 

Za tydzień – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o 6.00 rano. Prosimy o pomoc w przygotowaniu procesji. Zapraszamy mężczyzn do niesienia sztandarów i chorągwi, panie – do niesienia feretronów i świec.      
W niedziele nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00, pozostałe Msze Św. bez zmian. W poniedziałek wielkanocny Msze Św. wg porządku niedzielnego.

Opublikowano wAktualności