Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne – Poniedziałek Wielkanocny 2024

Serdecznie dziękujemy Bogu za obecność każdej i każdego z Was na liturgii w ostatnich dniach. Jednocześnie pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Świąt Wielkiej Nocy. Dziękuję Księżom Konradowi, Danielowi i Pawłowi najpierw za pomoc w konfesjonale, wśród chorych, wreszcie podczas Triduum i świątecznych celebracji. Ministrantom i lektorom za piękną oprawę liturgii poprzedzone wielogodzinnymi zbiórkami, p. Marcinowi Alotowi, chórowi, kantorom i scholii, za wytrwałość w śpiewie. Dziękuję Pani Krystynie i osobom które Jej pomogły przygotowaniach świątyni. Dziękuję Grupom Parafialnym i Przedstawicielom lokalnych organizacji za adoracje podczas Triduum, Wszystkim którzy przyczynili się do oprawy procesji rezurekcyjnej. Gospodarzom na Wincentowie i Płachtach za zorganizowanie święcenia pokarmów. Dziękuję Panom Piotrowi i Pawłowi Wasilewskim za wykonanie niepowtarzalnych dekoracji w ołtarzach adoracji. Państwu Monice i Arturowi z Domowego Kościoła dziękuję za wielkopostną i świąteczną dekoracje i ułożenie kwiatów w świątyni. Dziękuję za podarowaną piękną Palmę. Sąsiadom z ul. Fabrycznej i Obrońców Ojczyzny dziękuję za wiosenne porządki. Wasza postawa pokazała, że to są nasze wspólnotowe święta.

3 kwietnia w środę o godz. 10.00 – w naszym Kościele celebrowana będzie Msza dziękczynna w intencji Szkoły Specjalnej im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach – w tym dniu zostanie uroczyście otwarta szkoła po remoncie – serdecznie zapraszamy osoby chętne do modlitwy w intencji osób niepełnosprawnych i tych którzy ich kształtują.

4 kwietnia w czwartek, przeżyjemy comiesięczny Dzień Łaski i Odpustu. Jest to również I czwartek Miesiąca. Nie zmarnujmy szansy na dary z Nieba. Plan w aktualnościach…

W pierwszy piątek spowiedź będzie podczas porannych Mszy św. a wieczorem od 17. 00 do 18.00. Osoby praktykujące I piątki, które nie muszą się spowiadać zapraszamy na Mszę św. 

W piątek Msza Św., o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania

W I sobotę Koła Żywego Różańca mają comiesięczne spotkanie które rozpocznie Msza św. o godz. 7.00. Natomiast wieczorem Mszą św. o 18.00 rozpocznie się czuwanie w intencji Ojczyzny do godz. 24.00. Program na plakatach i w Internecie. Za przygotowanie wieczoru modlitwy dziękuję Wojownikom Maryi.

Przez cały tydzień o godz. 17.15 przed obrazem Jezusa Miłosiernego grupy modlitewne będą prowadzić modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego, w ramach nowenny przed uroczystością Miłosierdzia Bożego.      

Za tydzień, 7 kwietnia będziemy przeżywać Niedzielę Miłosierdzia Bożego, składając ofiary na tacę, będziemy mogli wesprzeć dzieła miłosierdzia Caritas.

Opublikowano wOgłoszenia