Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne  – Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024

Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Św. kończymy okres wielkanocny. Dziś wieczorem po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na krótką adorację z modlitwą do Ducha św. Jutro kolejny dzień „zielonych świąt”. Przeżywać będziemy święto Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła. Msze św. jak w dni powszednie oraz dodatkowa Msza św. o godz. 10.00.    

We wtorek na godz. 19.00 zapraszamy Trójki klasowe klas IV w celu ustalenia organizacji rocznicy I Komunii św.

W sobotę przypada 25 maja, tradycyjnie zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny na godz. 17.30. Od 16.30 do nabożeństwa majowego grupa modlitewna będzie miała adorację.

W niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci z klas III przyjmą po raz pierwszy Komunię św. Próba dla tych dzieci w środę i czwartek o godz. 18.35. Spowiedź dla dzieci przed uroczystością będzie w sobotę o godz. 9.00       
Wszystkich, którzy z przyzwyczajenia uczestniczą w niedzielnej Eucharystii o godz. 12.00, a nie mają nikogo bliskiego z dzieci pierwszokomunijnych, zapraszamy na Mszę w innych godzinach.

Ponawiamy zaproszenie na nabożeństwa majowe  które sprawujemy w dni powszednie o godz. 17.00. Natomiast w niedziele przed Mszą Św. o godz. 17.30

Słowa wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy uświetnili a także uczestniczyli w Jubileuszu 95-lecia naszej Parafii. Dziękuję za ofiary złożone na rzecz prac remontowych oraz za ofiary indywidualne na obraz Miłosierdzia Bożego. Od jednej z rodzin otrzymaliśmy dar w wysokości 5500zł, i kilka ofiar od 200 do 500zł. Łącznie na ołtarz miłosierdzia Bożego zebraliśmy kwotę 7200zł.         

W ubiegłą niedzielę nasz jubileusz połączony był z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1. Bardzo dziękuję za obecność i życzliwość Dyrekcji szkoły, pani Małgosi oraz księżom wikariuszom za przygotowanie młodych, Rodzicom dziękuję za ofiarę na cele parafialne w wysokości 480zł.   
 
Trwa proces wymiany żarówek w naszej świątyni na maksymalnie oszczędne przed nieuchronną zmianą cen energii. Za pomoc w zakupie w atrakcyjnej cenie dziękuję Panom Mazur ze sklepu elektrycznego z ul. Kolejowej, natomiast za żmudną wymianę dziękuję Braciom Rycerzom Jackowi, Waldemarowi i Arturowi.     

Jest do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego a także kolejne piękne wydanie Gościa ekstra. Tym razem nr poświęcony jest świętym kobietom, oraz mamą świętych. Zachęcamy do nabycia.   

Opublikowano wOgłoszenia