Menu Zamknij

Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Najświętszej Trójcy 25.05.2024r.

W Poniedziałek 27 maj o godz. 16.30 Adoracją Najświętszego Sakramentu rozpocznie się comiesięczne spotkanie Apostolatu Cudownego Medalika.

W czwartek w Kościele przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o 7.00, 9.00, 10.30  po której będzie procesja ulicami parafii i o godz. 18.00.  Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00.  W tym roku procesja wyruszy „starą” trasą, tj. ulicami: Aleja Jana Pawła II do ul. Żeromskiego, z I ołtarzem przygotowanym przez Członków Solidarności i Rycerzy Jana Pawła II i Odnowę w Duchu Św. na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Słowackiego. Następnie procesja przejdzie w stronę Szkoły Podstawowej nr.1 i skręci przy Hotelu Imperium w uliczkę Plac. Konstytucji 3 Maja. Ten II ołtarz przygotują Koła Żywego Różańca, Apostolat Cudownego Medalika i Wojownicy Maryi. Dalej przejdziemy do Al. Jana Pawła II wracając w stronę kościoła, tu ołtarz III przygotują Harcerze, następnie wrócimy na plac kościelny gdzie będzie 4 ołtarz przygotowany przez Domowy Kościół, Młodzież Oazową i Rycerzy Kolumba. Bardzo prosimy pomoc w strojeniu ołtarzy, trzeba nowych sił, a także proszę o przygotowanie chorągwi, feretronów na procesję oraz udekorowanie domów. Proszę również, by kto może przynosić do Kościoła płatki kwiatów dla dziewczynek.

Na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci klas IV przeżyją rocznicę I Komunii Św.  Próba dla dzieci odbędzie się w kościele we wtorek o godz. 19.00 Prosimy by dzieci w czwartek były w stanie łaski uświecającej.       
W środę na 19.00 zapraszamy dziewczynki chętne do sypania kwiatów na próbę. Spotykamy się na placu kościelnym przy drzwiach od zakrystii.

Po uroczystości zapraszamy na nabożeństwa majowe a od soboty czerwcowe które w oktawie zakończymy procesją wokół świątyni. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa ofiarujemy co dzień za inną część naszej Parafii. Chcemy się modlić w Waszych intencjach. W sobotę zakończymy biały tydzień a w niedziele zapraszamy mieszkańców Wincentowa i Płacht. Program na kolejne  dni podamy w następną niedzielę. 

W Piątek w liturgii Kościoła przypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, Msze św. jak w dni powszednie.

Najbliższa sobota to już 1 sobota czerwca. Zapraszamy na comiesięczne spotkanie dla Kół Żywego Różańca które rozpocznie Msza św. o godz. 7.00. Wieczorem po Mszy o godz. 18.00 Różaniec poprowadzą Wojownicy Maryi.

Do nabycia jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.  

Intencja na miesiąc czerwiec:Modlitwa o święte powołania do służby Bożej z naszej wspólnoty parafialnej

Opublikowano wOgłoszenia