Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne   IV Niedziela Wielkanocna 30.04.2023

W miniony piątek ks. Biskup Marek Solarczyk udzielił młodzieży Sakramentu Dojrzałości. Dziękuje wszystkim, którzy doprowadzili młodzież do Bierzmowania i piękną liturgię. Dziękuję Rodzicom, Księżom Wikariuszom, Paniom Katechetkom, P. Marcinowi i scholi, Pani Krystynie, Pani Monice a szczególnie dziękuję Ministrantom którzy nie pierwszy raz, pięknie przygotowali asystę. Rodzicom Bierzmowanych dziękuję za ofiarę złożoną na potrzeby parafii.

Jutro rozpoczyna się Maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską do Matki Bożej będą odprawiane w dni powszednie o godz. 18.30. Natomiast w niedziele przed Mszą Św. o godz. 17.30 (jutro zgodnie z tradycją, nabożeństwo zakończymy procesją wokół naszej świątyni). Zachęcamy do śpiewu Litanii przy kapliczkach.    

W środę, 3 maja w kościele katolickim w Polsce przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Zachęcamy do modlitwy za naszą Ojczyznę. Msze św. w naszej świątyni sprawowane będą wg porządku niedzielnego. Jest to dzień odpustu w parafii sąsiedniej.

W czwartek 4 maja na godz. 7.30 zapraszamy maturzystów za których będziemy sprawować Mszę św.  

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek do modlitwy wieczornej po nabożeństwie majowym, zapraszamy z Odnową w Duchu Św. W piątek zachęcamy do spowiedzi i Komunii Św. wynagradzającej Sercu Pana Jezusa. Spowiedź podczas porannych Mszy Św. a wieczorem od godz. 16.30. do 17.30. W sobotę na Mszę św. o godz. 7.00 i comiesięczne spotkanie zapraszamy Członków KŻR. Wieczorem na Mszę św., nabożeństwo i różaniec zapraszają także Wojownicy Maryi.

Rycerze Kolumba oraz Twórcy filmu „Klecha”, zapraszają na specjalny pokaz reżyserskiej wersji filmu o ks. Kotlarzu który odbędzie się 7 maja o godz. 17.00 w CALu. Gośćmi honorowymi będą twórcy filmu Ignacy Gogolewski i Tadeusz Huk. Wstęp wolny, choć koniecznie należy zapisać się na listę w zakrystii do czwartku.        

Dziś po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego. Za okazane serce bardzo dziękuję

We wtorek 9 maja będzie próba dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. Prosimy o zaplanowanie czasu na szereg spotkan przed tą uroczystością! Jest do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego, a wnim m.in. artykuł o wyjątkowej świetej Małej Teresce z Lisieux.

Opublikowano wOgłoszenia