Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkanocna 07.05.2023

Zapraszamy na nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską do Matki Bożej które odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.30. Natomiast w niedziele przed Mszą Św. o godz. 17.30

Intencja dla grup modlitewnych na miesiąc maj: O właściwą postawę i świadectwo wiary dla rodziców chrzczonych dzieci i przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. 

Rycerze Kolumba oraz Twórcy filmu „Klecha”, zapraszają na specjalny pokaz reżyserskiej wersji filmu o ks. Kotlarzu który odbędzie się dziś o godz. 17.00 w kinie na ul. Zakładowej 5 (budynek MOK). Gośćmi honorowymi będą twórcy filmu Ignacy Gogolewski i Tadeusz Huk. Wstęp wolny, choć koniecznie należy zapisać się na listę w zakrystii, jest jeszcze kilka wolnych miejsc, zapraszamy.

We wtorek 9 maja będzie pierwsza próba dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. spotykamy się na nabożeństwie majowym o 18.30. 

W najbliższą sobotę przypada wspomnienie liturgiczne M.B. Fatimskiej. Nabożeństwo majowe polaczymy z modlitwą różańcową wspominając objawienia Matki Bożej w Fatimie. Naszą modlitwę zakończymy procesją wokół kościoła. Przyjdźmy ze świecami.

Jest do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego

Oświadczenie ks. Proboszcza Mariusza Wincewicza: W miniony piątek na wysokości boiska Zespołu Szkół Średnich w Pionkach, od strony Al. Królewskiej. Ks. Leon Czerwiński wracając w I piątek miesiąca z posługi od chorych został zaatakowany, przewrócony i pobity przez jednego mężczyznę. Ksiądz ubrany w stój duchowny, komżę z bursą z olejem chorych, wracał na plebanię po odwiedzeniu chorych, do których szedł z Najświętszym Sakramentem. Dla sprawcy ten fakt ani to, że atakuje starszą 80 letnią osobę nie miały znaczenia. Być może zrobił to tylko dlatego, że był to ksiądz, osoba duchowna. Całe wydarzenie rozegrało się tuż po godz. 13.00.  Po badaniu w szpitalu i zgłoszeniu na Policję, ks. Leon wraca do sił choć z widocznymi zewnętrznymi obrażeniami w domu. Obecnie sprawą zajmuje się policja. Ewentualnych świadków prosimy o kontakt z miejscową policją.

Solidaryzując się z ks. Leonem, prosimy Boga o zdrowie dla Kapłana oraz nawrócenie i opamiętanie dla sprawcy.        

Opublikowano wOgłoszenia